Banāns Tev un Tavam mazulim

0 komentāri
Banāns Tev un Tavam mazulim
Foto: Freeimages.com

Tev noteikti jāizlasa

Visā pasaulē pazīstams salds auglis dzeltenā mizā, kuru ir tik ērti nolobīt, ka par to vien banānu var mīlēt, nemaz nerunājot, ka garšīgs, sātīgs un vēl visādi citādi lielisks. Iepazīsties!

Īsi par svarīgāko

  • Banāni ir bagātākais ogļhidrātu avots no visiem augļiem, un ar vienu banānu var lieliski remdēt izsalkumu.
  • Vienā banānā ir apmēram 100 kaloriju un 0,6 grami tauku. Par spīti augstajai kaloritātei, banāns skaitās diētisks.
  • Ābolskābe un citi fermenti, kas ir augļa sastāvā, padara to viegli pārstrādājamu, bet pektīnu un šķiedrvielu klātbūtne ir laba gremošanas uzlabošanai.
  • Banāni ir bagāti ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām, satur trīs dabisko cukuru veidus – saharozi, fruktozi un glikozi –, kā arī šķiedrvielas.
  • Banāni normalizē kuņģa un zarnu trakta darbību, bet var kaitēt, ja ir cukura diabēts, sirds išēmiskā slimība, paaugstināta asins recēšana. Ieteicams uzmanīties arī cilvēkiem ar lieko svaru un aptaukošanos.

Ja tu gaidi bērniņu

Grūtniecības laikā banānus vari ēst droši, jo:

  • tie uzskatāmi par hipoalerģiskiem augļiem;
  • banānos ir gana daudz dzelzs;
  • tie palīdz novērst sliktu dūšu, tiem ir patīkama, svaiga smarža un garša;
  • pateicoties šķiedrvielām un kālijam, banāni palīdz pret aizcietējumiem;
  • banāni labvēlīgi ietekmē kuņģa gļotādu un var samazināt dedzināšanas sajūtu.

Ja tu baro ar krūti

Ja grūtniecības laikā esi ēdusi banānus, tad, arī barojot bērnu ar krūti, vari turpināt to darīt. Ja, būdama stāvoklī, banānus neēdi, pēc dzemdībām labāk tos uzturā ieviest pakāpeniski, bet vislabāk nogaidīt, kad mazulim apritējuši divi mēneši. Īpaši aizrauties ar banāniem krūts barošanas laikā nevajadzētu. Ieteicams viens banāns 2–3 dienās, jo dažas šā augļa vielas, nonākot mazuļa gremošanā caur mātes pienu, var izraisīt rūgšanas procesus un koliku veidošanos. Ja mazulim rodas izsitumi vai citas alerģijas pazīmes, labāk no banāniem atteikties līdz zīdīšanas beigām.

Banāns mazulim

Neraugoties uz labajām īpašībām, bērniņam banānu nedrīkst dot pirms piebarojuma uzsākšanas, jo šie augļi var negatīvi ietekmēt vēl nestabilo gremošanas sistēmu. Banānu būtu ieteicams dot no 8–9 mēnešu vecuma. Šo augli bērniem iesaka lielā vitamīnu un minerālvielu daudzuma dēļ. C vitamīns stiprina imunitāti, B grupas vitamīni uzlabo nervu sistēmas darbību, miega kvalitāti, mazina stresu. Pateicoties saliktajiem ogļhidrātiem, kas ilgstošā laikā rada enerģiju, banāns paaugstina aktivitāti.

Ja esi sportiska māmiņa

Banāni ieteicami sportiski aktīviem cilvēkiem, jo tie labvēlīgi iedarbojas uz muskuļiem, palielina organisma kopējo izturību. 300 g banānu satur 250 kalorijas, ar ko ir pietiekami, lai atgūtu enerģiju pat pēc intensīva treniņa!

Uzmanīgi!

Negatavus banānus nedrīkst ēst, jo tie satur nešķīstošu cieti, ar ko gremošanas trakts netiek galā, – var rasties nepatīkamas sajūtas, vēdera pūšanās un gāzu veidošanās. Ja iegādāti zaļi banāni, tos vari nogatavināt mājās, noliekot tumšā vietā istabas temperatūrā. Šajā gatavināšanas procesā ciete augļos pārtaps cukurā.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas