Noderīgi! Kā uzveikt autiņbiksīšu dermatītu

0 komentāri

Iekaisis mazuļa “dupsis”, protams, nav nekāds pasaules gals, tomēr māmiņas ikdienu padara nedaudz kreņķīgāku, jo bērns jūt diskomfortu, tādēļ nevar līdz galam būt apmierināts ar dzīvi. Raidījumā Māmiņu klubs tiek doti vienkārši un vērtīgi padomi, kā visātrāk tikt vaļā no problēmas vārdā autiņbiksīšu dermatīts.

Pediatre Anda Balode skaidro, ka autiņbiksīšu dermatīts attīstās, jo krasi tiek mainīts ādas ph līmenis. Normāls ph līmenis ir skābs, bet dermatīta gadījumā tas mainās uz sārmainu. Āda zaudē savas dabiskās aizsargspējas un kļūst uzņēmīgāka pret mikroorganismiem. Būtisks šīs problēmas veicinošais faktors ir slēgta un mitra vide.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Trīs bērnu māmiņa Ilze pēc pieredzes stāsta, ka visbiežākais iemesls iekaisušai mazuļa ādai ir pietiekami laicīga pamperu nenomainīšana. Tieši tāpat bērna puncis var reaģēt, ja māmiņa Ziemassvētku laikā ir atļāvusies par daudz ēst mandarīnus un citus citrusaugļus.

Foto

Autiņbiksīšu dermatīta ārstēšanā pediatre Anda Balode iesaka četru soļu metodi: autiņbiksīšu bieža nomaiņa, gaisa peldes, maiga ādas attīrīšana un aizsardzība un dziedināšana. Detalizētāk par četru soļu ārstēšanas metodi uzzini noskatoties video.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas