Noderīgi! Kā cīnīties pret pārmērīgu svīšanu

0 komentāri
Noderīgi! Kā cīnīties pret pārmērīgu svīšanu
FOTO: 320828282, Flickr.com

Lai arī silts un karsts laiks ir tas, pēc kā ilgojamies visu gadu, tam, tāpat kā visam, ir dažādas nepatīkamas blakus parādības. Viena no tām – svīšana. Ja pārmērīgajā svīšanā nav vainojama kāda nopietna kaite, kas būtu jāārstē, ir dažādi līdzekļi, kā ar šo nepatīkamo problēmu cīnīties.

Veselam cilvēkam diennakts laikā izdalās apmēram puslitrs sviedru, tādējādi organisms atbrīvojas no vielmaiņas galaproduktiem un veic termoregulāciju. Visbiežāk pastiprināti svīst paduses, plaukstas un pēdas, retāk – piere.
Tas atkarīgs no sviedru dziedzeru daudzuma un lieluma noteiktos ādas rajonos. Pārliek svīšana izraisa ne tikai psiholoģisku diskomfortu, tās dēļ var rasties iekaisums, izsitumi, arī infekcijas. Lai mazinātu svīšanu, svarīgi noskaidrot cēloni.

Primārā un sekundārā hiperhidroze

Primāro hiperhidrozi izraisa emocionālie faktori un stress. Primārā hiperhidroze parasti ir iedzimta. Šajā gadījumā cilvēkiem parasti ir normāla lieluma sviedru dziedzeri, bet noteiktas smadzeņu daļas, kas atbild par termoregulāciju, adekvāti nereaģē uz dažādiem stimuliem – stresa situācijām, karstumu – tādējādi izraisot pastiprinātu svīšanu.
Sekundārā hiperhidroze ir saistīta ar konkrētām veselības problēmām, piemēram, sirds-asinsvadu un plaušu svinībām, neiroloģiskām kaitēm.

Lai ikdienā samazinātu svīšanu

Nepieciešams izvēlēties piemērotu apģērbu.
Lieto dezodorantu un antiperspirantu, kas daļēji nomāc svīšanu un nomāc sviedru specifisko aromātu.
Ikdienā izvairīties no pikantu un sāļu ēdienu lietošanas. Nelieto daudz šokolādes, kafiju, alkoholu. Tie sviedru aromātu padara vēl izteiktāku.
Pēdām rītos un vakaros der lietot īpašus mentolu un tanīnu saturošus krēmus un aerosolus, kas novērš nepatīkamo aromātu un nedaudz mazina svīšanu.
Ja pārmērīgās svīšanas cēlonis ir nestabila veģetatīvā nervu sistēma, ikdienā vajadzētu atvēlēt laiku gan atpūtai, gan fiziskajām aktivitātēm, bet stresa brīžos lietot kādus nomierinošus līdzekļus.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas