Nekas nav neiespējams! Uzzini, kā pilnvērtīgi un labi izgulēties četrās vai piecās stundās

0 komentāri

Mūsu steidzīgajā laikmetā bieži vien ir neiespējami ievērot visiem zināmo likumu, ka diennaktī cilvēkam ir jāguļ vismaz astoņas stundas pēc kārtas. ASV strādā Veselīga miega izpētes institūts, kura pētnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka pilnīgi pietiek arī ar četru līdz piecu stundu ilgu miegu, ja vien cilvēks ievēro nepieciešamos priekšnosacījumus un veselīga miega principus.

Pētnieki ir izstrādājuši plānu, kā cilvēks var pilnvērtīgi izgulēties veselīgā un spēkus atjaunojošā miegā, guļot tikai četras vai piecas stundas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ātrā miega metode

Atslābinies pirms gulētiešanas. Nav jādodas gulēt ar visām savām problēmām un pārdzīvojumiem. Iedali 10-15 minūtes laika, lai padomātu par kaut ko skaistu, vai paklausītos nomierinošu mūziku.

Foto: tolo_tolo21, Flickr.com

Foto: tolo_tolo21, Flickr.com

Nepārēdies un nenoslogo kuņģi pirms gulētiešanas. Pretējā gadījumā organisms savu enerģiju tērēs nevis lai atjaunotu spēkus, bet lai sagremotu barību.

Izmanto aksesuārus – spilvenus ar atslābinošu aromātu (īpaši noderēs apiņi), acu apsējus un ausu aizbāžņus, ja nepieciešams.

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Ieej siltā dušā. Tā nav tikai higiēnas normu ievērošana, bet arī savā ziņā tu nomazgā un aizskalo visu dienas laikā uzkrāto informāciju, iespaidus un emocijas.

Apsedzies ar siltu segu. Siltumā cilvēks izguļas labāk nekā aukstumā.

Pieradini organismu pie stingra piecu stundu miega režīma. To var izdarīt aptuveni mēneša laikā.
Vienu reizi nedēļā, vislabāk brīvdienā, guli ilgāk. Piecu stundu vietā, – astoņas.

Ej gulēt līdz pusnaktij. Šajā laikā organisms vislabāk atpūšas, un tu vari izgulēties labāk. Divas stundas miega pēc pusnakts, līdzinās vienai stundai miega pirms pusnakts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas