Nebaries uz bērnu pie pusdienu galda! Padomi, kā iemācīt bērnu ēst veselīgi

0 komentāri

Fizisko aktivitāšu trūkums. Laika pavadīšana pie datora vai televizora. Ātrās uzkodas. Tie ir vispopulārākie iemesli, kas ļauj bērnam iedzīvoties liekajā svarā. Tomēr daudz kas ir atkarīgs no tā, kā jau agrā bērnībā radināsi viņu pie veselīgas maltītes. Lūk, daži ieteikumi. It kā vienkārši, bet – vai tikpat vienkārši izpildāmi? 

Mazas porcijas

Nepasniedz bērnam lielas porcijas – ja viņš vēlas ēst, uzliec vēl vienu porciju.

Nevajag tukšu šķīvi

Neliec bērnam apēst visu, kas uz šķīvja, kaut gan pati bērnībā esi tā mācīta. Veselīgi ir pārtraukt ēst, tiklīdz jūties paēdusi.

Nedraudi!

Piedraudēšana, ka bērns nedabūs saldo ēdienu, ja nebūs apēdis salātus, veidos viņā pārliecību, ka veselīgie ēdieni ir negaršīgi un apnicīgi. Tāpat nedod saldumus kā balvu vai mierinājumu, bet neaizliedz tos ēst pavisam.

Kad bērns ēd, ir interesanti!

FOTO:

Kopīgas maltītes

Ieturiet maltītes kopā pie galda. Ēdienreizē nekādā gadījumā nestrostē bērnu, piemēram, par nepadarītiem darbiem vai nesakārtotu istabu.

Zini, ko ģimenē ēd

Kontrolē neveselīgu produktu daudzumu mājās. Ne tikai kūkas, konfektes, čipsi un citi našķi var būt kaitīgi veselībai. Dažkārt arī veikalā pirktā jogurtā vai musli batoniņā var būt kaitīgas sastāvdaļas, un, regulāri našķējoties ar tiem, bērns var iedzīvoties liekā svara problēmās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas