Mikroviļņu krāsns negatīvā ietekme. Uzmanies!

1 komentārs

2. Uzturvielu iznīcināšana pārtikā

2/4

Petījumi liecina, ka…

Foto: Flickr

Foto: Flickr

Pirmo reizi mikroviļņu krāsnis tika izstrādātas Otrā Pasau­les kara laikā Humbolta Universitātē Berlīnē — ar mērķi pie­gādāt kareivjiem karstu ēdienu jebkur un jebkādā laikā. Tomēr rezultāti uzrādīja lielu risku veselībai, tāpēc mik­roviļņu krāšņu ražošana un izman­tošana Vācijā tika aizliegta.

Pēc kara krievu zinātnieki atkārtoja vāciešu pētījumus, gūstot tādus pašus rezultātus. Tas bija iemesls, kāpēc mik­roviļņu krāsnis visā Padomju Savienībā tika aizliegtas ar likumu.

Mikroviļņu krāsns bīstamā daba tā­pat tika saprasta un pierādīta 80.gadu beigās, kad Šveicē bija veikti jauni zināt­niskie pētījumi — neatkarīgi no iepriekš veiktajiem vācu un krievu zināt­nieku izmēģinājumu rezultātiem.

Pētījumi pierādīja, ka:

 • Tiek iznīcinātas jebkuras uztur­vielas pārtikā.
 • Pastāv radiācijas bīstamība, kāda rodas mikroviļņu krāsnīs tās eks­plu­a­tācijas procesā.
 • Tiek kaitēts veselībai, lietojot pār­tiku un dzērienus, sildītus vai atkau­sētus mik­roviļņu krāsnīs.

2. Uzturvielu iznīcināšana pārtikā

2/4
1 komentārs

TOP komentāri

 • RenTV
  0

  RenTV

  Perfekts raksts analfabētiem, kuriem nav nekādu zināšanu fizikā un ķīmijā.

  25.07.2015 17:06

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas