Majonēze – skābs produkts, burkāns, citrons – sārmaini. Sārmainā ēdienu diēta

0 komentāri

Ja pavasarī sākam uztraukties, kā mūsu figūra izskatīsies jaunajā peldkostīmā, tad, tuvojoties gada gaišākajiem svētkiem, domājam, vai mazā melnā vakarkleita nebūs pa vasaru sarāvusies. Tādēļ – tradicionāli meklējam atkal kādu diētu, lai cīnītos ar pārmēru lielas ēšanas sekām. Šoreiz uzmanības centrā – sārmainu ēdienu diēta.

Skābu vai sārmainu vidi mūsu organismā veido uzturs. Raidījuma Bez Tabu korespondente Sabīne Svitiņa cenšas noskaidrot, vai iedzīvotāji prot atšķirt sārmainus produktus no skābiem. Jāatzīst, ka vairumam ar produktu atpazīšanu iet kā pa celmiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skābu vidi organismā rada gaļa, zivis, piena produkti un rūpnieciski pārstrādāti, rafinēti produkti, tostarp cukurs, miltu ēdieni, cepumi un kūkas. Nelielos daudzumos šāda pārtika neskādē, taču regulārs šo produktu patēriņš rada papildu ķibeles.

Svaigi produkti, kas lielākoties nāk no augu valsts, viedo organismā vēlamo sārmaino vidi. Dietologs Atis Tupiņš akcentē, ka lielākā problēma ir tā, ka cilvēki par maz ēd dārzeņus un augļus. Latvijā pētījumi vēsta, ka vidēji iedzīvotāji dienā lieto aptuveni 300g augļu vai dārzeņu. Skābos produktus ieteicams ēst vairāk dienas pirmajā pusē, jo organisms rīta pusē ir vairāk skābs nekā sārmains. Pēc plkst. 15.00 cilvēks jūtas miegaināks, samazinās ķermeņa temperatūra, un asinīs krītas cukura līmenis. Tādēļ uzturā vēlams lietot sārmainus produktus.

FOTO. Eksperiments. Vai iedzīvotāji prot atšķirt sārmainus produktus no skābiem

Dietologs iesaka cilvēkiem tik ļoti neiespringt uz vienu konkrētu diētas sistēmu, bet vienmēr saprast, ka tas ir tikai viens no ceļiem, kā tikt laukā no liekā svara bezdibeņa. Ja cilvēks ēdīs veselīgi un sabalansēs savas ēdienreizes, svars noteikti atkāpsies arī bez noteiktām diētām.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas