Iepazīsties – tonkinēzietis! Kaķu šķirne, kas mazliet atgādina sermuli

0 komentāri

2. Raksturs

2/4
Foto: Flickr.com/Preconscious Eye

Foto: Flickr.com/Preconscious Eye

Izskats

Lai gan pastāv tonkinēzieša standarta apraksts, visprecīzāk, šķiet, to izklāstījis kāds kaķu sacensību tiesnesis: “Šis kaķis nedrīkst būt pārāk īss vai pārāk garš, pārāk smags vai pārāk slaids…” Un tādā garā uzskaitījums turpinājās. Kopsavilkums  – šim ņaudētājam nekas nedrīkst būt īpašs! Daudzi tiesneši ir atzinušies, ka tonkinēzieši sacensībās ir vieni no visgrūtāk novērtējamajiem kaķiem. Tas arī saprotams – vieglāk taču vērtēt tos, kam ir kaut kas sevišķs, nevis “ne par daudz, ne par maz”.  Un tomēr šī ir unikāla šķirne! Tonkinēzieši ir skaisti vidēja lieluma kaķi, pārsteidzoši smagi un muskuļoti, ar noapaļotu trijstūrveida galvu. Kājas ir slaidas, ar ovālām ķepām. Ausis  – vidēji lielas, baltas pie pamatnes un ar noapaļo- tiem galiņiem. Tāpat kā senčiem Siāmas kaķiem, tonkinēziešiem ir ieslīpi un patālu novietotas mandeļveida acis. Šķirnes raksturīgākā iezīme  – acu krāsa. Šiem minkām tās ir jūras krāsā saskaņota dzelteno un zaļo toņu nokrāsu rezultāts, kas labi sader ar kaķa īso un zīdaino tumšbrūno kažociņu. Tieši atspulga nokrāsa dod tādu efektu. Acu krāsa var mainīties atkarībā no apgaismojuma un diennakts laika. Tiesa, ne visiem ņaudētājiem ir zili zaļas jeb akvamarīna krāsas acis – šī īpatnība šķirnei tomēr nav raksturīga un noteikta. Tonkinēzieša kažociņa krāsojums ir kā Siāmas kaķiem, bet uz galvas, kājām un astes ir labi norobežots un kontrastē ar pārējā ķermeņa krāsu. Kaķu mīļotāju asociācija tonkinēziešiem pagaidām atzīst četras krāsas: dabiska – ķermenis ir gaiši brūns (kā kafija ar pienu), bet plankumi ir no tumšas šokolādes krāsas līdz sabuļādas brūnai krāsai; pamatkrāsa – silti sarkanbrūna ar tumšiem šokolādes krāsas plankumiem; krēmkrāsa ar gaiši brūnām iezīmēm; ķermenis sudraboti pelēks ar tumši pelēkām iezīmēm. Tā kā šķirne radusies samērā nesen, joprojām tiek pieņemtas krāsu un rakstu variācijas. Dažas Eiropas asociācijas atzīst arī sarkanu, karameļu, aprikožu un bruņrupuča krāsojumu.

2. Raksturs

2/4
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas