Uzzini, kura mājas kaķu šķirne Tev ir piemērotākā

0 komentāri

2. Burmas kaķis

2/6
Foto: Flickr.com/Marti

Foto: Flickr.com/Marti

Devonas rekss

Pirmais iespaids par Devonas reksu parasti ir nepareizs – kaķis izskatās draudīgs un dusmīgs, tāpat acīs krīt sprogainais apmatojums. Devoniešus mēdz dēvēt par mērkaķiem kaķa ādā, kuru trakās izdarības, lēkājot pa mēbelēm un aizkariem, vairāk atgādina pērtiķu, nevis kaķu izgājienus. Tomēr – lai arī izteikti enerģiski un rotaļīgi, viņi vienlaikus ir apveltīti ar maigu dabu. No saimnieka pieprasa nedalītu uzmanību, kā arī necieš vientulību un garlaicību. Devonas reksi (atšķirībā no, piemēram, sfinksiem) ir atvērti pret visiem cilvēkiem – atnākot viesiem, devonietis nebūt neslēpsies istabas stūrī, bet dosies atnācējus apostīt, iepazīt un pie pirmās izdevības arī ērti iekārtosies klēpī. Tomēr dēvēt viņus par klēpja kaķiem gan nebūs pareizi – jau pieminētās lielās enerģijas dēļ. Tieši šā iemesla dēļ Devonas reksa saimniekam ir jānodrošina kaķis ar rotaļlietām un jārada mīlulim iespējas kāpelēt, lai dzīvnieks varētu sevi pienācīgi izklaidēt. Izteiktās aktivitātes dēļ šis kaķis ēd ļoti daudz. Tomēr jābūt uzmanīgiem
ar pārbarošanu, jo devonietis ātri iedzīvojas liekajos kilogramos, kā rezultātā var sākties dažādas veselības
problēmas.

Priekšrocības: maz met spalvu; viegli kopjams; mīlīgs.

Trūkumi: ļoti enerģisks; necieš vientulību; var būt alerģisks; ātri var iedzīvoties liekā svara problēmās.

2. Burmas kaķis

2/6
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas