Līdzeklis pret ķiploka smaku no mutes

0 komentāri

Ķiploki ir viena no populārākajām garš­vielām, kura spēj pastiprināt dau­dzu ēdienu garšu. Bet šis produkts ra­da arī noturīgāko un nepa­tīkamāko sma­­­ku no mutes, no kuras ir grūti tikt vaļā. Ohaio Valsts universitātes zināt­nieki pētījumā iesaistīja brīv­prātīgos, kuri vai­rākas nedē­ļas ēda ķip­lokus. Šajā laikā viņiem deva dažā­dus līdzekļus, ku­riem būtu jānovērš ne­pa­tīkamais aro­māts. Ir atrasts labākais līdzeklis pret ķip­lo­ka smaku no mutes!

Izrādījās, ka efektīvākais līdzeklis cī­ņā ar ķiploku smaku no mutes ir pa­rasts ābols. Tāpat labu efektu deva cit­ronu sula, zaļā tēja un piparmētras. Pie­na glāze var samazināt smakas in­ten­sitāti par 50%, bet tad jādzer piens ar aug­stu tauku saturu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pētījuma autors profesors Šerils Be­­­­rin­­džers domā, ka āboliem piemīt spēja “dezodorēt” ķiploka fermentus. Atzīmēsim, ka viens no ķiploka kom­ponentiem ir alilmetilsulfīds, kuru mūsu organisms nevar sašķelt gremošanas pro­cesa laikā. Tieši šis komponents iz­dalās kopā ar sviedriem un elpu.

Visi pārtikas produkti, kuri ir efektīvi pret ķiploku smaku, ir piesātināti ar poli­fenoliem, kuri neitralizē aso ķiploku smaržu. Citronu sulas skābums veicina arī dezodorācijas procesu. Tāpēc, lai iegūtu mak­simālu efektu, zinātnieki ie­saka kombi­nēt ķiplokus ar vairākiem pro­duktiem, kuri var neitralizēt nepatī­kamo smaržu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas