Latvijas sievietes, kuras ietekmējušas tavu dzīvi

0 komentāri

Mūžam vecā patiesība stāsta, ka vīrietis ir ģimenes galva, bet sieviete – kakls, kurš galvu groza pareizajā virzienā. Kā zināms, ģimene ir valsts pamatšūniņa, tātad – maza valsts, un otrādi. Laikam jau vīrieši mūsu lielajā ģimenē – valstī – ļoti labi apzinās sievietes milzu ietekmi uz stipro dzimumu, tāpēc dāmas pie teikšanas un lemšanas laiž diezgan maz. Skaties.lv/ Sievietei Sievietei nolēma pāršķirstīt mūsu valdības vēstures lappuses un aplūkot, cik pavisam un kuras ir tās daiļā dzimuma pārstāves, kas strādāja, lēma un pieņēma likumus, kuri tā vai citādi, bet vistiešākajā mērā ietekmēja un turpina ietekmēt mūsu visu ikdienas dzīvi. Interesanti,  – lai arī cik ietekmīgs amats ieņemts salīdzinoši nesenā pagātnē, par daudzām no dāmām jau esam paspējuši aizmirst, ka viņas ir bijušas ministres.

Pirmajā – Ivara Godmaņa valdībā ( 1990. g. 7. maijs – 1993. gada 3. augusts) no 31 (!) ministra posteņa pie varas netika laista neviena sieviete. Pirmo reizi sieviete Latvijas Republikas valdībā tika tikai ar trešo “piegājienu”. Māra Gaiļa vadītajā Ministru kabinetā Finanšu ministra amatu ieņēma Indra Sāmīte, kā arī Valsts ieņēmumu valsts ministre Aija Poča. Nākamajos valdības sastāvos jau teju katrā strādā vismaz viena sieviete. Vairākas no viņām, – Aija Poča, Karīna Pētersone, Ingrīda Labucka, Dagnija Staķe, Helēna Demakova, Baiba Rivža, Ina Gudele, Ina Druviete, Linda Abu Meri (toreiz Mūrniece) u.c. augstos amatus ieņem atkārtoti.
Sievietes, kā zināms, var visu, tādēļ arī vairākas dāmas saimniekojušas dažādu profilu ministrijās. Piemēram, Karīna Pētersone bijusi gan kultūras ministre, gan īpašu uzdevumu ministre sabiedrības integrācijas lietās, bet Linda Abu Meri pārvaldījusi gan Aizsardzības, gan Iekšlietu ministrijas sistēmu.
Ministru kabinetā dāmu vidū ir divi vispopulārākie vārdi – valdībā strādājušas trīs Ingrīdas un trīs Baibas. Gados visjaunākā ministre ir pašreizējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas