Zinātnieki atklāj: sievietēm ir nepieciešams vairāk miega

0 komentāri
Zinātnieki atklāj: sievietēm ir nepieciešams vairāk miega
Foto: pixabay.com

Balstoties uz pētījumiem, sieviešu smadzenes ir vairāk noslogotas nekā vīriešu. Zinātnieki ir konstatējuši, ka aptuveni 20 minūtes vairāk miega ir nepieciešams sievietēm, salīdzinājumā ar vīriešiem, jo sieviešu smadzenes darbojas intensīvāk. 

Pētījumā piedalījās 210 cilvēku, gan sievietes, gan vīrieši. Viena no galvenajām miega funkcijām, ir smadzeņu atslodze jeb atbrīvošanās. Miega kvalitāte ir atkarīga no tā cik daudz smadzenes tiek apgrūtinātas dienas laikā. Tas atkarīgs no darba sarežģītības un intensitātes. Jo vairāk smadzenes tiek noslogotas, jo vairāk ir nepieciešams tām miers un atslodze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Sievietes spēj veikt vairākus uzdevumus vienlaikus, tāpēc smadzenes tiek noslogotas vairāk nekā vīriešu smadzenes. Pētījumā tika konstatēts, ka slikts miegs sieviešu vidū bija saistīts ar vairākām blakusparādībām, tādām kā paaugstināts psiholoģiskais diskomforts, depresija, dusmas, šīs pazīmes tika atklātas tikai sievietēm. Tādēļ šovakar iesakām tev doties gulēt laicīgi, un izgulēties, lai tu būtu moža un stipra.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas