Saved kārtībā savu ķermeni ar brīnumlīdzekli – ūdeni

0 komentāri

Nav noslēpums, ka cilvēka organisma veselībai nepieciešamas vismaz 6–8 glāzes ūdens dienā. Ūdenim piemīt brīnumainas spējas savest kārtībā mūsu ķermeņa iekšējo mehānismu, un izrādās, ka daudzu sāpju cēlonis patiesībā ir vienkārši slāpes. Konsultēja fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Dzintra Vāvere.

Ūdens regulē visas organisma funkcijas

Sāpes, kas nav saistītas ar kādu traumu vai infekciju, norāda uz ūdens trūkumu sāpīgajā ķermeņa daļā – šāds apgalvojums pierādīts un pamatots zinātniskajos pētījumos. Ūdens sadale organismā ir vislabākais veids, kā apgādāt svarīgākos orgānus ne tikai ar ūdeni, bet arī ar tā pārnēsātajiem elementiem, piemēram, hormoniem, ķīmiskajām vielām, kas sev līdzi nes ģenētisko informāciju, un uzturvielām. Arī 85% cilvēka smadzeņu sastāv no ūdens, bet ilgstoša ūdens deficīta dēļ smadzeņu šūnas sāk kļūt līdzīgas žāvētai plūmei. Kad smadzenēm nepietiek ūdens, cilvēkam var būt dažādi simptomi, tostarp hronisks nogurums, nekontrolējamas dusmas, trauksme, nomāktība un pat lielāka tieksme pēc alkoholiskajiem dzērieniem, smēķēšanas un narkotikām.  Starp citu, arī nepatīkama elpa, iespējams, radusies no pārāk maz ūdens uzturā. Lielākoties sāpju mērķis ir paziņot, ka norādītajā ķermeņa vietā ir cēlies skābuma līmenis, kas tuvākajā laikā draud aizdedzināt šūnas un radīt skābju apdegumus. Ar sāpēm organisms cenšas ierobežot savu aktivitāti, lai nepieļautu toksisko atkritumu veidošanos vēl vairāk. Ūdens kā brīnumlīdzeklis var palīdzēt sausuma piemeklētajā vietā aizskalot skābi un novērst audu bojājumus tieši tāpat, kā tas spēj nodzēst uguni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Balneoterapija un teiksmas par dzīvo ūdeni

Minerālūdens izmantošanu ārstnieciskos nolūkos, veselības profilaksei un rehabilitācijai sauc par balneoterapiju. Jau profesors Pauls Stradiņš uzsvēris, ka balneoterapijas metodes pieder pie senākajām dziedniecības metodēm. Minerālūdens izmantošana ir īpaši efektīva gremošanas orgānu, tai skaitā zobu un smaganu, vielmaiņas, nervu, sirds un asinsvadu sistēmas, kustību un balsta, urīnizvadceļu slimību ārstēšanā un ādas veselības saglabāšanā. Līdzās veselības aspektiem vērts uzsvērt sievietei tik svarīgos ārējos momentus – pietiekami daudz nelietojot ūdeni, pirmā izžūst plaukstu āda, veidojas krunkas ap acīm un muti, pasliktinās domāšana, sāk krakšķēt locītavas. Daudzu tautu teiksmas par dzīvo ūdeni – spēka, veselības un skaistuma avotiem dabā – attiecas arī uz Latviju. Sērūdeņraža minerālavoti pie mums pieejami Baldonē, Ķemeros, Liepājā, Siguldā, Kandavā, Valmierā un citur.

Ašā formula: svars kilogramos x 30 = ūdens daudzums (ml), kas dienā būtu jāizdzer.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas