Nevari sagaidīt atvaļinājumu? Sadali atlikušo laiku, gaidot mazus prieciņus

0 komentāri

Pirmie saules stari un gaisā jūtamais pavasaris lielākai daļai no mums nozīmē, ka tuvojas svētki vairāku nedēļu garumā – atvaļinājums. Tumšais ziemas laiks, kaudze ar pienākumiem un darbiem ir darījusi savu, pavasara nogurums ir klāt, un tu jau vairs nevari sagaidīt pelnītās brīvdienas. Pat ja gada gaidītākais laiks nāk ar katru dienu arvien tuvāk, vienalga tas mums šķiet tāls kā kosmoss. Uzzini, kā palīdzēt un nedaudz pašai sevi apmānīt, lai šo periodu pārdzīvotu vieglāk.

Psihologi iesaka, gaidot atvaļinājumu,  izstrādāt konkrētu rīcības plānu:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: AĢENTŪRA/ SCANPIX

Foto: AĢENTŪRA/ SCANPIX

  • Obligāti saplāno un izdari sīkos, nepadarītos  darbus, lai atvaļinājuma laikā tie nebūtu jāveic. Tā var būt laba motivācija sakārtot jau vairākus gadus neaiztikto skapja antresolu un noskaidrot, kas galu galā glabājas pārbāztajā pagrabā.
  • Sāc vingrot, skriet vai peldēt. Pirmkārt,veselīgi un vērtīgi aizpildīsi savu brīvo laiku, otrkārt – iegūsi labu, peldkostīma cienīgu augumu.
  • Aizpildi maksimāli savu laiku ar dažādiem jaukiem pasākumiem un notikumiem – kino, teātra apmeklējumiem, pavasara gaidīšanas piknikiem utml. Tas palīdzēs nepārtraukti nedomāt par lielo, neaizsniedzamo prieku, bet gan gaidīt mazos tuvos prieciņus. Tādā veidā maziem solīšiem tu nemanot nonāksi pie lielā galamērķa.
Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

  • Ja vēlies braukt atpūsties uz tālākām zemēm, laicīgi izdomā, kurp dosies, uzzini par savu ceļa mērķi pēc iespējas vairāk informācijas. Virtuāli ceļojot, jau daļēji jutīsies kā atvaļinājumā.

Foto

  • Pāršķirsti modes portālus, pārcilā savu vasaras garderobi un izdomā, kādas svaigas vēsmas vari tajā ieviest. Sāc jau tagad, neatstāj uz pēdējo brīdi.
  • Un, visbeidzot – mēģini iemācīties nepārstrādāties. Nedomā, ka nāks atvaļinājums, un tad nu gan tu atpūtīsies. Atceries, ka darbs ir tikai neliela daļa no dzīves, kas nedrīkst paņemt visus tavus spēkus.

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas