Salst pēdas! Kā rīkoties?

0 komentāri
Salst pēdas! Kā rīkoties?
Foto: Flickr.com/

Tev noteikti jāizlasa

Aukstums ir klāt ar joni, un mums, salstošajiem, atkal jāatceras par pēdām un plaukstām. Kā jāpastāv ilgāk autobusa pieturā, kā uzvilkušies plānāki cimdi vai zeķes, tā pēdas un plaukstas nosalst kā trakas! Ko darīt?

1. Viena no svarīgākajām lietām – kustības

  • Masē rokas vakaros, mājās skatoties televizoru! Izmasē pirkstus no pašiem galiņiem uz augšu līdz pat elkonim. Tāpat arī kājas.
  • Ar plikām pēdām cel no paklāja sīkus priekšmetus vai pavirpini mīklas rullīti. Pēdu masāža aktivizē arī iekšējo orgānu darbību.
  • Vairāk staigā, ja vari, paskrien, lai uzmundrinātu asins riņķošanu!

2. Kontrastvannas un kontrastdušas

Ja to katru rītu vai vakaru regulāri darīsi, rūdīšanās turēs asinsvadus tonusā.

3. Augu spēks

  • Klasisks un efektīvs asinsvadu paplašinātājs skaitās Gingko biloba jeb divdaivu ginks. Taču ar to jāuzmanās! Jo ginkam ir gan labas, gan ne tik labas īpašības. Ginka koka lapām tiešām piemīt asinsvadus paplašinošs efekts. Ēnas puse: šis augs satur toksiskās ginkolskābes, kas kaitē aknām. Ja apēdīsi vienu lapu, nekas ļauns
    nenotiks, taču, ja Gingko biloba lietosi bieži, būs problēmas. Sekas var nejust uzreiz, bet pēc kāda laika. Labā ziņa ir tā, ka gatavajos preparātos ginkolskābes bieži vien ir jau attīrītas. Taču ir pārbaudīts un atklāts, ka daļa preparātu tās tomēr satur. Uz iepakojumiem šīs informācijas nav, tāpēc, ja vēlies lietot ginka koka preparātus, prasi farmaceitam vai savam ģimenes ārstam, kuri no tiem ir bez ginkolskābēm!
  • Drošāk lietot ingveru, kas patiešām ir sildošs un caurcaurēm veselīgs. Tas uzlabo gremošanu un asinsriti. Vislabāk to lietot tējā, bet var smalcināt pie svaigajām sulām un likt pie citiem ēdieniem. Ja gribi pie viena pasargāt sevi no vīrusiem, vari pat pakošļāt, pasūkāt svaigu.
  • Pēdas labi visu dienu sildīs un kņudinās vilnas zeķēs iebērta ēdamkarote sinepju pulvera. Tas palīdz arī tad, ja jau sākusies kāda saaukstēšanās kaite. Starp citu – neaizmirsti par pareizā materiāla cimdiņiem un zeķītēm: mazāk sintētikas.
0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas