Kādu materiālu izvēlēties dvielim

0 komentāri
Kādu materiālu izvēlēties dvielim
Foto: Flickr.com/Michael Coghlan

Tev noteikti jāizlasa

Protams, katrs var izvēlēties sev tīkamāko dvieļa materiālu un veidu atbilstoši savām sajūtām, bet pastāv arī noteikti
standarti, kām paredzēts konkrētā materiāla dvielis.

Kokvilna

Vispopulārākais materiāls, no kura ražo gan frotē dvieļus, gan tā dēvētos vafeļdvieļus – ar reljefu struktūru, kas ļoti labi uzsūc mitrumu, bet labāk der kā sejas dvieļi. Frotē dvieļiem vislabākā ir garšķiedru kokvilna ar 4–5 mm plūksnu. Tie ir ērti, pietiekami mīksti, labi uzsūc mitrumu un žūst.

Derēs: visām funkcijām, vienīgi ceļotājiem nav tie piemērotākie, jo ir diezgan smagi.

Cenas: no 2 eiro.*

Lins

Lina dvieļus vai kokvilnas dvieļus ar lina piedevu visbiežāk izmanto kā pirts dvieļus, tiem piemīt labas masāžas funkcijas, šie dvieļi labi uzsūc mitrumu un žūst, bet ātri izmirkst.

Derēs: pirtij un kā masāžas dvielis.

Cenas: no 12 eiro.*

Bambusa šķiedra

Salīdzinoši jauns materiāls, kas uzsūc apmēram trīs reižu vairāk mitruma nekā 100% kokvilna. Bambusa šķiedras dvieļi ir ļoti glīti, lai gan krāsu izvēle ir diezgan ierobežota. Tie ir arī mīksti un patīkami taustei, vairāk gan piemēroti vasarai, jo tiem piemīt atvēsinoša iedarbība. Žūst ilgāk nekā kokvilnas dvieļi.

Derēs: kā pludmales dvieļi.

Cenas: no 15 eiro.*

Zīds

No šā materiāla gatavotie dvieļi ir skaisti, viegli, maigi un eleganti, bet ļoti plāni, acumirklī uzsūc mitrumu un pielīp ķermenim.

Derēs: lieliski piemēroti matu slaucīšanai.

Cenas: 17 eiro.*

Velūrs

Ļoti dekoratīvi un mīksti, patīkami taustei un labi izskatās, bieži vien ir ar krāšņiem zīmējumiem un apdrukām, taču slikti uzsūc mitrumu.

Derēs: kā pludmales dvieļi vai palagdvieļi.

Cenas: no 9 eiro.*

Mikrošķiedra

Šie dvieļi ir viegli, antibakteriāli, ērti un kompakti salokāmi, labi uzsūc mitrumu un ļoti ātri žūst – pat sešas reizes ātrāk nekā kokvilna. Tie ir diezgan dārgi un nav paredzēti parastai ikdienas lietošanai.

Derēs: ceļošanai, baseina apmeklējumiem.

Cenas: no 8 eiro (40 x 80 cm).

Dažādu šķiedru maisījums

Biežāk sastopamais variants – lēti, nekvalitatīvi dvieļi, kuru sastāvā ir diezgan daudz sintētikas. Taču nopērkami arī kvalitatīvi dvieļi, kuru audumā speciāli apvienotas dažādu šķiedru labākās īpašības – piemēram, kokvilnas dvieļi ar zīda vai bambusa pavedienu antibakteriālai iedarbībai. Vai arī – kokvilnai pievienota mikrošķiedra, kas padara dvieli vieglāku. Dažreiz dvieļos tiek izmantots arī eikalipta šķiedras pavediens, kas ļoti labi uzsūc mitrumu, pasargā no pieputēšanas un dažādām smakām. Dvieļi ar citu materiālu šķiedru piejaukumu ir viegli, ērti kopjami, bieži vien spilgtās krāsās, tomēr mitrumu tie uzsūc sliktāk nekā tīras kokvilnas dvieļi.

Derēs: kā pelddvieļi vai palagdvieļi.

Cenas: no 9 eiro.*

* Visas cenas norādītas dvielim ar vidējo izmēru 90 x 50 cm.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas