Labākais kompliments: Tu esi kā persiks! Persiki skaistumam un veselībai

0 komentāri

Ja sievietei saka: ” Tu esi kā īsts persiks!” Tas nozīmē, ka viņas āda ir gluda, samtaina un ļoti skaistā tonī. Viņa ir formīga – ne par resnu, ne par tievu. Un viņas būtība ir dzīvespriecīga, ”sulīga”un harmoniska.

Ne velti šo silto zemju augli izmanto kā komplimentu. Persiks var ļoti daudz sniegt tavai veselībai, un līdz ar to arī skaistumam. Jo pat visbanālākās iesnas sievietes skaistumu nevairo ne par mata tiesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dakteris Persiks

Persikus un nektarīnus uzskata par ilgas dzīves un nemirstības simbolu. Savu nosaukumu persiki ieguva pēc tam, kad Aleksandrs Lielais tos atklāja Persijā. Gan persiki, gan nektarīni ir labs C vitamīna un kālija avots, ar lielu daudzumu šķiedrvielu. Abi šie augļi satur daudz veselīgu ogļhidrātu, labvēlīgas fito-barības vielas, antioksidantus un karotinoīdus. Fito-barības vielām ir liela nozīme cilvēka veselības saglabāšanā, pētījumi atklājuši, ka tās var palīdzēt samazināt hronisku slimību rašanās risku, piemēram, vēža, sirds slimību, artrīta un acu slimības. Luteīns un zeaksantīns aizsargā acis no saules gaismas.

Vienu katru dienu

Persiki spēj novērst vēdera uzpūšanos, grēmas, normalizēt zarnu darbību, kā arī izvadīt no organisma lieko holesterīnu. Pie šāda slēdziena ir nonākuši zinātnieki no Kalifornijas universitātes, ASV. Par savām derīgajām īpašībām persikiem jāpateicas īpašām vielām – pektīniem, kuri šajā auglī atrodami lielos daudzumos. Pektīni, kā sūklis, absorbē un pēc tam izvada no organisma visas kaitīgās vielas. Turklāt, persikos atrodama arī ābolskābe, kas ir kā pektīnu katalizators, pastiprinot to efektivitāti. Pēc dietologu domām, lai normalizētu gremošanas trakta un sirds asinsvadu sistēmas darbu nepieciešams katru dienu apēst pa vienam persikam. Pirmie rezultāti būs jūtami jau pēc mēneša – ievērojami pazemināsies holesterīna līmenis.

Ādai kā persiks

Barojošā maska
Persiku saspaida. Saputo saldo krējumu. Visu  samaisa, uzliek uz sejas un patur 10-15 minūtes. pēc tam noskalo ar siltu ūdeni. Šī maska gan mitrina, gan baro ādu. Vislabāk  lietojama vasarā, kad ir īstais persiku laiks.

Starp citu, dziedātājai Olgai Rajeckai pirms kāzām  tērpu māksliniece Elita Patmalniece, darinot līgavas kleitu,  teica: “Tev jābūt kā persikam!”

Foto:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas