Viss, kas tev jāzina par Pūpolsvētdienu. Latviešu ticējumi un paražas

3 komentāri

Apaļš kā pūpols, lokans kā žagars, veselība iekšā, slimība ārā – šo teikumu katru gadu dzirdam no saviem mīļajiem, kuri agrā rīta stundā mūs iepriecina ar platiem smaidiem un iespēju vienam otru nopērt.

Jau pēc trim dienām klāt būs Pūpolsvētdiena un pavisam drīz mūsu galdus rotās skaisti krāsotas olas. Tas, ka Lieldienās ir jāsitas ar olām, ir skaidrs, bet kas īsti ir Pūpolsvētdiena un kādi ir tās ticējumi?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pūpolsvētdiena ir diena, kas aizsāk Kluso nedēļu, to mēdz dēvēt arī par palmu svētdienu, kas ir kristiešu svētki, kas vienmēr iekrīt svētdienā pirms Lieldienām. Šajā dienā tiek pieminēta Jēzus Kristus iejāšana Jeruzālemē. Pūpolsvētdienu dēvē arī par palmu svētdienu, jo, Jēzum iejājot Jeruzālemē, cilvēki viņam kaisīja ceļu ar palmu zariem.

Interesanti ir tas, ko daudzas no mums nemaz nezina. Pēc pēršanas pūpolu zarus nedrīkstot izmest  tie jāpiesprauž kaut kur mājās pie sienas vai jānoliek citā redzamā vietā. Ja vasarā uznāk negaiss, tad šos pūpolzarus jāmet plītī un to dūmi aizdzenot negaisa mākoņus.

Viena no senākajām tradīcijām Pūpolsvētdienā ir pēršana ar pūpola zariņiem, skandinot dažādus teicienus un tautas ticējumus. Bet, lai atlikušais gads būtu veiksmīgs, tad pūpolsvētdienā ir jāievēro dažādi ticējumi, kurus vari aplūkot foto galerijā.

Foto

3 komentāri

TOP komentāri

 • Līga Kalniņa
  0

  Līga Kalniņa

  Tiesam itresanti.;)

  20.03.2016 14:01

 • lovīte
  0

  lovīte

  Lieliski, nemaz nezinaju, ka ir tādi ticējumi pūpolsvētdienai :]

  18.03.2016 13:12

 • Katrīna
  0

  Katrīna

  Super raksts!!!!! :))))))))))

  18.03.2016 12:39

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas