VIDEO: strādājot dārzā, dziedātāja Olga Rajecka parasti dzied

0 komentāri

Pavasari visi kaislīgie dārznieki gaida ar nepacietību. Tādēļ, cik vien ātri var, visi jau sāk domāt par sava acurauga vasaras izskatu. Ko un kā stādīt, kas labāk augs utt. Arī dziedātājai Olgai Rajeckai ir savs dārzs. Kopā ar raidījumu Bez Tabu: Dzīves smalkumi Olga saplāno savus gaidāmos dārznieces darbus, bet Salaspils Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns sniedz dažādus padomus un ieteikumus, kā labāk rīkoties.

Imanta kalniņa 75. gadu jubilejas koncerti ir tikai viens no iemesliem, kāpēc atkal ir uzplaucis leģendārais duets no grupas Turaidas roze – Olga Rajecka un Uģis Roze. Saspringtais mēģinājumu grafiks tomēr netraucē Olgai nodoties viņas vaļaspriekam – dārza darbiem. Tiem jau tagad ir jāsagatavojas ļoti rūpīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katru gadu Olgas dārzā obligāti ir jāzied rozēm, jo tie ir dziedātājas mīļākie ziedi:

Rozes ir smalka lieta, par viņām var priecāties, jo tās zied vasarā, gan pēc tam rudenī. Man parasti zied divas reizes. Tad, kad tu viņu mazliet nepieskati, tad puķe aiziet bojā un nosalst.

Salaspils Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns  iesaka rūpīgi sekot tam, kā katra rožu šķirne kopjama.

Lai arī vēl nedaudz par agru, Olga sava dārza puķu dobes nevar iedomāties bez zemajām puķēm, tomēr starp tām nekad neaugs petūnijas.  Olga domā, ka petūnijas “jūt”, ka viņas Olgai nepatīk.

Foto

Olgas Rajeckas dārzā virsroku ņem augļu un ogu krūmi. Gurķus, burkānus un tomātus Olga neaudzē, jo nav pārliecināta, vai būs laika šos augus pienācīgi apkopt. Toties dziedātājai ļoti patīk dažādi skujeņi, to viņas dārzā esot ārkārtīgi daudz, brīžiem pat pašai šķiet, ka par daudz. Arī speciālists atzīst, ka galvenais, kas ir jāievēro, audzējot skujeņus,  – nedrīkst sastādīt pārāk cieši vienu pie otra, jo šie augi ļoti sakuplo.

Dārzkopjiem, kuri savā dārzā vēlas kādu košu akcentu, Botāniskā dārza direktors iesaka audzēt hortenzijas, jo tās ilgi un krāšņi zied. Olga stāsta, ka viņai jau dārzā ir rozā hortenzija, kas ļoti patīk. Dziedātāja atzīst, ka dārza kopšana ir pamatīgs darbs, bet tas viņai sagādā lielu prieku. Kad darbojas dārzā, viņa parasti dzied.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas