Uzzini, kā ilgāk saglabāt Ziemassvētku eglīti

0 komentāri

Eglīte ir viena no svarīgākajām Ziemassvētku sastāvdaļām, bez kuras svētki mūsu mājās nav iedomājami.

Lai istaba nepārvērstos par skuju pūzni un eglīte zaļotu pēc iespējas ilgāk, nepieciešams to pareizi kopt. Ir daudz dažādu veidu, lai saglabātu tavu egli dzīvāku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
  • Pirmais solis, kas tev jāievēro, ir eglītes atlase. Ja pirksi eglīti no tirdziņiem, kur tās pārdod, esi uzmanīga un kārtīgi aplūko eglīti, vai tā nav veca un skujas nav brūni zaļas. Vienīgā iespēja, lai nepārprotami iegādātos svaigu eglīti, ir braukt tai pakaļ uz mežu.
  • Otrais solis, kas palīdzēs eglīti saglabāt pēc iespējas zaļāku, ir tās pārvešana mājās. Aptin eglīti ar diegiem, vai labākajā gadījumā – ietin eglīti pārtikas maisā, lai netraumētu egles zariņus un nenobirtu skujas.
  • Trešais solis, ja vēlies eglīti savās mājās ieraudzīt arī Jaunajā gadā, rūpējies par tās mitrināšanu. Uzstādot eglīti, paliec apakšā trauciņu, labākā gadījumā burku ar ūdeni, un veic ikdienas pārbaudi, vai tā nav visu “izdzērusi”, ja ir, piepildi atkal ar ūdeni.
  • Ceturtais solis – turi egli prom no tiešiem saules stariem, radiatoriem, kur sausais gaiss būtiski var ietekmēt eglītes dzīves ilgumu.
  • Piektais solis – ja esi iecienījusi nevis eglīšu mantiņas, bet lampiņas, tad egles zarus izrotā tikai ar LED lampiņām, kas neizraisīs ugunsgrēku un ietaupīs elektrību. Ja esi no tām, kurai katrai eglīšu mantiņai ir nozīme, nepārcenties. Nepārkarini egles zarus, lai tie nenoliektos, kā arī izvairies no brīnumsvecīšu lietošanas, kas var aizdedzināt eglītes zariņus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas