Ziemassvētku vecītis sarkanā tērpā ir tikai mīts

0 komentāri

Ticiet vai nē, bet Ziemassvētku vecītis sarkanā kostīmā nav sena leģenda, bet gan mīts, jo sarkanā kostīmā viņš pirmo reizi parādās tikai Coca-Cola reklāmās.

Agrāk Ziemassvētku vecītis bija redzams dažādu krāsu apģērbā – zaļā, violetā, gaiši zilā, tumši zilā, brūnā un sarkanā. Dažās fotogrāfijās viņš ir attēlots kā krāsains tēls – zilas bikses, dzeltena veste un sarkana jaka. Ir arī bijuši zīmējumi, kur salavecis velkā melnu un baltu kažokādu. Savukārt kā galvas rotu senos laikos, salavecis ir izmantojis āmuļu vainagu vai cepuri. Salaveča tēls krasi mainījās ap trīsdesmitajiem gadiem, kad pirmo reizi Coca-Cola reklāmā tas tika, attēlots sarkanbaltā tērpā. Amerikāņu mākslinieks Hadons Sanbloms radīja Coca-Cola reklāmas kampaņas sarkano salaveča tēlu, izvēloties melnas krāsas jostu. Pēc šīs reklāmas salavecis visā pasaulē bija pazīstams kā Ziemassvētku vecītis sarkanbaltā kostīmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas