Luksusa zīmols Armani atsakās no kažokādām apģērbos, aizsargājot dzīvniekus

0 komentāri

Šodien pazīstamais luksusa apģērbu zīmols Armani izplatījis paziņojumu, ka pārtrauc apģērbu ražošanā izmantot kažokādas, reaģējot uz sabiedrības prasību pēc ētiska un ilgtspējīga modes apģērbu piedāvājuma.

Sākot ar 2016. gada rudens/ziemas kolekciju, Armani kolekcijās vairs nebūs atrodamas kažokādas, tostarp trušādas. Zīmols nolēmis pieņemt šādu principu pēc sadarbības ar starptautisko dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienību Fur Free Alliance, kuras mērķis ir panākt kažokādu tirdzniecības izbeigšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Dizaineris Džordžo Armani komentē šo apņemšanos: ”Ar prieku varu paziņot, ka Armani Group stingri nolēmusi izbeigt dzīvnieku kažokādu izmantošanu savās kolekcijās. Pēdējo gadu laikā notikušais tehnoloģiskais progress mums devis iespēju iegūt derīgus alternatīvus materiālus, tādējādi nežēlīga dzīvnieku ekspluatācija vairs nav vajadzīga. Turpinot jau sen aizsāktās pozitīvās pārmaiņas, mūsu uzņēmums tagad sper būtisku soli un vērš uzmanību uz kritisko situāciju vides un dzīvnieku aizsardzības jomā.”

Foto

 

Vairums modes industrijā izmantoto kažokādu nāk no kažokzvēru audzētavām, kurās savvaļas dzīvnieki tiek mūža garumā turēti šauros būros un beigās tiek nogalināti ar nežēlīgām metodēm, lai tikai netiktu ietekmēta viņu kažokādu kvalitāte. Dažas no šīm metodēm ir nosmacēšana ar gāzi un elektrošoks. Turklāt kažokādu ražošana ļoti negatīvi ietekmē vidi un ir bīstama veselībai, jo ražošanas procesā tiek izmantotas dažādas ķimikālijas.

Jo Vindings, apvienības Fur Free Alliance priekšsēdētājs:” Zīmola Armani paziņojums par atteikšanos no kažokādām parāda, ka dizaineriem un modes preču patērētājiem nav jāupurē sava radošā brīvība un luksuss, ja viņi pārtrauc atbalstīt nežēlību pret dzīvniekiem. Džordžo Armani jau gadu desmitiem ir modes etalons, un viņa jaunais paziņojums pierāda, ka līdzcietība un inovācijas ir modes biznesa nākotnes atslēgas vārdi.”

Kažokzvēru audzēšanu par neētisku un nevajadzīgu nodarbi atzinušas jau daudzas Eiropas valstis, tostarp Lielbritānija, Austrija, Nīderlande, Horvātija un Slovēnija, aizliedzot šo biznesu. Vairumā citu Eiropas valstu kažokzvēru audzēšana ir karsts diskusiju temats, arī Latvijā, kur pēdējo gadu laikā sabiedrība aktīvi iestājas pret savvaļas dzīvnieku turēšanu sprostos un nežēlīgu nogalināšanu viņu kažokādu ieguves dēļ.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas