Latviešu Lieldienu ticējumi un paražas. Vai zini, kas Lieldienās ir jādara?

0 komentāri

LatvieTumšo ziemas gaismu lēnu garu nomaina pavasara saulīte. Dienas kļūst garākas un gaišākas. Tas ir brīdis, kad saprotam, ka Lieldienas ir klāt. Lieldienas protams ir gaidīti svētki, kad pie olu krāsošanas ķeras pilnīgi visa vecuma cilvēki.

Vai zināji, ka Lieldienu rītā nosapņotie sapņi piepildās un tas, kurš olu ēd bez sāls, visu vasaru melos? Lieldienas ir bagātas ar dažādiem ticējumiem, kas spēj pareģot ne tikai veselību, bet arī laikapstākļus, attiecības un bagātību. Ja Lieldienas pavadi ar draugiem, ģimeni vai radiem, tad ticējumi ir tava priekšroka, lai izklaidētu viesus un liktu minēt, ko tad īsti, mums, latviešiem, Lieldienās būtu jādara. Protams, visas zinām, ka neatņemama Lieldienu sastāvdaļa ir olu krāsošana, sišanās, meklēšana un ripināšana, neiztikt arī bez šūpošanās. Uzzini Lieldienu tradīcijas un paražas foto galerijā. Priecīgas Lieldienas! Ēdam olas ar mēru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas