Gādājam par savu labklājību ar naudas koku

3 komentāri
Gādājam par savu labklājību ar naudas koku
Foto: Flickr.com/stephen boisvert

Tev noteikti jāizlasa

Tev ir naudas koks un ir arī palodzes dienvidaustrumu pusē? Tā ir piemērotākā vieta šim augam, par kuru dzirdams daudz laba. Naudas koks mājās gādājot par labklājību, uzlabojot omu un radot lustīgu noskaņu. Runā, ka nauda nāktin nākot pie saimniecēm, kas cītīgi kopj naudas koku un gādā, lai tam allaž koši zaļas un spīdīgas lapas.

Ir saimnieces, kas naudas koka enerģiju mēģina pastiprināt vēl vairāk: ierok augsnē kādu naudas gabaliņu, apsien ap naudas koka stumbru sarkanu lenti, bet svētkos pušķo kā eglīti. Naudas koks tiek uzskatīts arī par labu dāvanu, ejot ciemos ar sālsmaizi vai sveicot jauno pāri. Patiesībā labi, ka šādu laba auga slavu ieguvis tieši naudas koks, jo tas ir viegli kopjams, labi ieaug un nekādu sevišķo auklēšanos neprasa.

Kā tikt pie stāda?

Vispirms vajadzīgs stāds. Protams, var kādā puķkopības veikalā nopirkt jau ieaudzētu naudas koku, tomēr visdāsnākie izaugot tie, kam spraudeņi ir vienkārši kaut kur pa kluso nogriezti. Tādēļ, ja ieraugi brangu naudas koku, uzmanīgi to aplūko, ja daudzām lapiņām vai dzinumiem ir izveidojušās gaisa saknes, šāds stādiņš labi ieaugs. Nerīkojies mežonīgi – nelauz lielu zaru! Jo mazāku naudas kociņa zaru liksi zemē, jo vieglāk tev būs tam ar laiku izveidot vēlamo formu. Pirms stādīšanas dzinumu ieteicams pāris dienu apžāvēt.

Lai vainags būtu kā kokam

Klasiskas koka formas augu var iegūt, ja tā vainagu sāk laikus veidot. Ja krasulai gribi iegūt vainagu kā kokam (stumbrs un zaru bumba), neļauj naudas kokam augt kā krūmam. Noplūc divas apakšējās stāda lapiņas un arī vēlāk notrauc visas atvasītes auga apakšējā daļā. Ja tavs naudas koks ir jau krietni saaudzis kā krūms, apskati to kārtīgi: varbūt tievākos zarus vari nogriezt, atstājot resnāko zaru kā stumbru. Bet, ja naudas koks jau ir saaudzis tik haotiski, ka lāgā nezini, ko ar to iesākt, – noplūc vienu atvasi un sāc kociņu audzēt no jauna.

Īstā augsne īstajā podā

Krasulas ir sukulenti, tādēļ naudas kokam patīk kaktusu augsne, kam piebērta puse smilts vai grants – tā, lai augsne labi laiž cauri mitrumu un vienlaikus ir pietiekami smaga. Viegla kūdra naudas kokam nepatiks, jo tā dzimtenē Dienvidāfrikā nav tādas irdenas un pūkainas augsnes.  Vislabāk izvēlēties māla podu, jo šis materiāls tiks galā ar lieko mitrumu, ja puķi būsi aplējusi par daudz. Plastmasas podā naudas koka saknes nopūdēt var daudz ātrāk. Vislabāk, ja pods ir lēzens – sekls un plats. Šaurā un augstā podā naudas koks dzīs sakni dziļumā un arī auga virszemes dzinumi būs gari un tievi.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Venera
  +2

  Venera

  ...tikai tas , kas bilde - galigi neizskatas pec naudas koka:D

  04.05.2015 09:32

 • fiona
  0

  fiona

  tas tieam nav tas naudas koks,kas ir mums,bet


  tas nav tas koks,ko es audzeju,bet varetu but dazadi,ar tadu nosaukumu

  16.04.2016 00:31

 • vera
  0

  vera

  Tas proti nav naudas koks bet ieaug no vienas lapiņas Aug mežonīgi bez jebkàdas īpašas kopšanas.Ìstais koks.

  21.10.2015 23:56

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas