Kā nopirkt labu dvieli

0 komentāri
Kā nopirkt labu dvieli
Foto: Flickr.com/Andrew Malone

Tev noteikti jāizlasa

Labs dvielis – tas nozīmē vairāk komforta un papildu labsajūtu. Kādam jābūt kvalitatīvam dvielim, un kā to izvēlēties?

1. Uzzini, kāds ir sastāvs.

Ieteicami visi dabiskie materiāli, jo dvieļa galvenā kvalitāte – uzsūktspēja – ir ļoti atkarīga no auduma sastāva, pat neliels sintētiskas šķiedras piejaukums var būtiski samazināt dvieļa uzsūktspēju. Nereti līdzās norādei kokvilna ir arī citi apzīmējumi: M – tas nozīmē, ka pievienoti mākslīgās šķiedras pavedieni; PK – pievienots poliesterkotons; SPF -pievienota sojas šķiedra (tai piemīt pretiekaisuma un antibakteriālas īpašības). Ja kokvilnai pievienots sintētisko šķiedru pavediens, dvielis kļūst vieglāks un mīkstāks, bet sliktāk uzsūc mitrumu.

2. Apskati izklātā veidā.

Ne vienmēr norāde kokvilna nozīmē, ka materiāls ir kvalitatīvs. Droši vien katrai no mums savureiz gadījies nopirkt arī sliktas kvalitātes dvieli, kas jau pēc pāris mazgāšanas reizēm zaudē mīkstumu, formu un labo izskatu. Tas tāpēc, ka daudzas firmas dvieļus ražo no nekvalitatīvas kokvilnas, materiālu padarot mīkstāku ķīmiskā veidā. Ja dvielis ir iepakojumā, tā kvalitāti grūti novērtēt, tāpēc veikalā dvieli vajadzētu paņemt rokās un apskatīt izklātā veidā –nekvalitatīvam izstrādājumam bieži plūksna jau ir izstaipījusies, dažviet redzami izraustīti diegi, atstarpe starp diegiem vai citi defekti.

3. Novērtē plūksnu.

Optimālais plūksnas garums frotē dvieļiem ir 4–5 mm. Ja plūksna ir īsāka (piemēram, 3,5 mm), tā ātri samirkst, audums drīz kļūst raupjš un ātrāk plīst. Savukārt garāka plūksna ilgāk žūst, dvielis var arī pūkoties, bet pēc vairākkārtējas mazgāšanas tas zaudē labo izskatu.

4. Izpēti blīvumu.

Dvieļa kvalitāti lielā mērā nosaka auduma blīvums – jo blīvāks audums, jo labāk uzsūc mitrumu. To mēra gramos uz kvadrātmetru (g/m2). Diemžēl blīvums reti kad tiek norādīts uz iepakojuma vai preces marķējuma. Atliek vien paļauties uz savu acumēru – blīvāks dvielis izskatās it kā biezāks un stingrāks, savukārt audums ar mazāku blīvumu šķitīs plānāks, vieglāk salokāms.

5. Aplūko apdari.

Zemas kvalitātes dvieli var atšķirt arī pēc apdares. Tāpēc rūpīgi apskati dvieļa sānu vīļu nošuvumu un galu apdari. Dubulti nošūtas malas ne tikai padara dvieli glītāku, bet šādi nošūts dvielis kalpos ilgāk, arī daudzkārt mazgājot. Nevienāda platuma nošuves, atiruši diegu pavedieni, nelīdzens šuvums – tas viss norāda, ka ražotāja attieksme bijusi pavirša un izstrādājums ir zemas kvalitātes.

6. Novērtē krāsojumu.

Izklāj dvieli un novērtē tā krāsojumu. Visiem dvieļiem, izņemot pludmales dvieļus, jābūt vienmērīgi krāsotiem no abām pusēm.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas