Izgaismo savu mājokli, jo Ziemassvētkos to var redzēt no kosmosa

0 komentāri

Ziemassvētki ir laiks, kad ne tikai kaimiņi raugās uz tavu izgreznoto mājokli, bet to dara arī kosmosa stacija. Ja arī tu vēlies, lai tavs mājoklis piedzīvotu košu lampiņu uzplaukumu, apskati foto un smelies jaunas idejas savas dzīvesvietas dekorēšanai svētku laikā. 

Ziemassvētku sezonā zemeslode sāk mirdzēt, jo apgaismojuma pieaugums ir tik spēcīgs, ka to ir iespējams redzēt pat no kosmosa. Zinātnieki no Godāra kosmisko lidojuma centra Merilendas un Jēla Universitāte Konektikutā jau divus gadus izmanto satelīta attēlus, lai izsekotu gaismas modeļus vairāk nekā 1200 pilsētās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: Ekrānuzņēmums

Foto: ekrānuzņēmums

Zinātnieki konstatēja, ka lielākā gaismas plūsma sakrita ar Ziemassvētkiem un Jauno gadu. NASA spēcīgie satelīti izsekoja, ka tumšajā laikā tieši svētku sezonā no kosmosa stacijas varēja novērot apgaismojuma pieaugumu ASV un citās pasaules pilsētās.

Foto: Ekrānuzņēmums

Foto: ekrānuzņēmums

NASA satelītattēli parāda, ka dažas pilsētas spīd pat 20–30 procentiem spožāk nekā laika posmā, kad netiek svinēti Ziemassvētki un Jaunais gads. Kartē zaļie punkti norāda uz to, kur Ziemassvētku gaismiņas ir līdz pat 50 procentiem spožākas tieši decembrī.

Foto: Ekrānuzņēmums

Foto: ekrānuzņēmums

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas