Interesanti! Uzzini, kāpēc tev patīk vecu grāmatu smarža!

1 komentārs

Neapzinoties gan tu un tavi draugi, mīlat pasmaržot, kā vecās, tā arī jaunās grāmatas, bet nezināt kāpēc šī vilinošā smarža piesaista? Šodien to tev atklāsim!

Kāpēc veco gadu grāmatām ir tik īpatnēja un pat patīkama smarža, šo jautājumu esam uzdevušas pašas sev, vairākas reizes. Tas ir tādēļ, ka ķīmiskās vielas, kas ir sastopamas vecajās grāmatās, veicina šo smaržu – tā ir tinte un izvēlētais papīrs, kas viss sasaistās kopā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šis papīrs ir veidots no koksnes celulozes, tāpēc tam ir daudz organisko savienojumu, piemēram celulozes un lignīna. Šie ķīmiskie savienojumi reaģē uz gaismu, siltumu un mitrumu, kas lēni izzūd un veicina šo dīvaini smaržu. Jāsaka gan, ka jaunāko grāmatu smarža ir citādāka, jo modernās ražošanas procesos, tiek izmantotas dažādas ķīmiskas vielas, kā piemēram ūdeņraža peroksīds, kas kādreiz netika izmantots, un līdz ar to šo smaržu neveicina.

Foto

1 komentārs

TOP komentāri

  • nieks
    0

    nieks

    Interesanti, ka pievienotās fotogrāfijas ir anonīmu autoru nezin-kurā-pasaules-malā uzņemtas.

    01.06.2016 08:43

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas