Augi izdzīvotāji – tiem, kuriem ikdiena paiet skriešanā

0 komentāri
Augi izdzīvotāji – tiem, kuriem ikdiena paiet skriešanā
Foto: Flickr.com/Mark Jensen

Tev noteikti jāizlasa

Skrienošajiem, aizmāršīgajiem un slinkajiem – augi izdzīvotāji, kas galvu nenolieks pat visgrūtākajos apstākļos. Par šiem pieticīgajiem istabas augiem saka – vecmāmiņu puķes. Taču vecmāmiņu laikā pazina vienu līdakasti, bet šobrīd tās pieejamas tik dažādās formās un krāsās, ka no šķietami garlaicīgā auga var izveidot interesantas kompozīcijas.

Galvenais – piemērots trauks, laba drenāža un atbilstošs substrāts. Par laistīšanu tad būs jāatceras tikai vidēji reizi nedēļā. Un nekas traks nenotiks, ja arī tas šad tad piemirsīsies. Tomēr, arī atvēlot pašas mazākās rūpes, jāievēro daži noteikumi.

Laistot jāseko, lai ūdens traukā nekrājas un nepūdē saknes. Arī pirms laistīšanas vēlams ūdeni uz diennakti nostādināt istabas temperatūrā – paturēt lejkannā. Augi būs pateicīgi, ja brīvākā brīdī no lapām noslaucīsit putekļus vai ieliksit ar visiem podiņiem dušā. Pieejami arī trauki ar automātisko laistīšanas sistēmu, kas līdz pat 12 nedēļām jūsu augu nodrošinās ar nepieciešamo ūdens un barības vielu daudzumu.

1. Līdakaste (Sansevieria)

Piemērotas gaišai vietai un ir ātraudzīgas. Tām patīk sekli, cieši podi. Bonuss – attīra gaisu un var iepriecināt ar smaržīgu ziedu.

2. Mājas svētība (Aspidistra)

Var novietot pašā tumšākajā telpas stūrī. Pacietīs sausumu, piesārņotu gaisu un caurvēju. Būtu labi nodrošināt lielāku gaisa mitrumu.

3. Ziemassvētku kaktuss (Schlumbergera)

Tam patīk gaiša vieta, bet jāuzmanās no tiešiem saules stariem. Vasarā jādzirda biežāk, bet rudenī laistīšana jāsamazina un augs uz laiku jānovieto vēsākā vietā. Parādoties ziedpumpuriem, jāatsāk laistīt vairāk un jāmēslo. Ziedēšanas laikā nevajadzētu pārvietot.

4. Gumijkoks (Ficus)

Gumijkoki ir dažādi – gan lielām un smalkām, gan vienkrāsainām un raibām lapām. Tiem patiks gaišāka vieta (īpaši raiblapainajiem), bet ne spilgta saule. Ja telpās ir sauss gaiss, tie jārasina. Laistiet mēreni. Ja iekaltēsit vai mainīsies augšanas apstākļi, gumijkoks var nomest lapas. Bet labā ziņa – tās atjaunojas.

5. Zanzibāras dārgakmens (Zamioculcas Zamiifolia)

Lai gan ar savām spīdīgajām (ja nav putekļu kārtas), treknajām un ādainajām lapām gumijkoks izskatās cēls, tas ir pieticīgs. Priecāsies par gaišāku vietu uz palodzes, tomēr izdzīvos arī tumšās telpās (vienīgi tad jārēķinās, ka būs pastīdzējis). Labāk patiks, ja aplies retāk, bet pamatīgāk. Uzmanieties – šim augam ir indīga sula.

6. Platragpaparde (Platycerium)

Patiks gaišāka vieta ar mitru gaisu. Lai nodrošinātu ar pietiekamu ūdens daudzumu, var iemērkt traukā. Piemeklējiet plašāku vietu, lai būtu, kur plesties lapām.

 7. Pūķakoks (Dracaena)

Ir daudzveidīgs, atšķiras pēc auguma, lapu formas, krāsas – gan ar zaļām, gan krāsainām lapām. Uzskata par labu gaisa attīrītāju ar vidēju gaismas prasību, varat nenovietot pie gaišākā loga.

8. Naudas koks (Crassula)

Jālej maz, vēl mazāk ziemā, bet patīk gaišas vietas.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas