Kad attiecībām lemta vēl viena iespēja? 5 pašpalīdzības soļi

0 komentāri
Kad attiecībām lemta vēl viena iespēja? 5 pašpalīdzības soļi
Foto: Pixabay

Tev noteikti jāizlasa

Vai attiecības, kurām dota vēl viena iespēja, spēj būt ilgdzīvotājas? Lūk, pieci soļi, kā saprast, vai attiecības ir vērts dziedināt. Pieņem to, ka attiecības ir paradoksāla lieta. Lai gan mēs tās veidojam ar domu justies laimīgāk un līdz ar to tām būtu jābūt jaukām, attiecībām ik pa laikam ir tendence kļūt sarežģītām. Atceries, attiecības nemainās, ja nemaināmies paši.

Koncentrējies uz to, kāpēc esat kopā

Kopā būšanai ir savs iemesls, pat ja tā ir absolūta nejaušība. Diemžēl iemesli, kas sākotnēji var savest kopā, beigās var kļūt arī par iemesliem, kas liek šķirties. Attiecību sākumā mēģini saprast, ko tieši jūti – pliku kaisli vai ko dziļāku. Ja mīlestība ir patiesa, to gandrīz vienmēr ir iespējams atgūt. Atceries, kas jūs salīmējis kopā un novērtē laiku, ko esi ieguldījusi attiecībās.

Uzņemies iniciatīvu

Viens no šķiršanās iemesliem – rutīna. Sajūta, ka attiecības ir sasniegušas noteiktu punktu un nu var atslābt. Tas tāpēc, ka pāri vēlas pārāk lielu drošības sajūtu. Taču bieži vien no drošības un kopības jūs kļūstat par garlaicīgiem “mēs”. Ir svarīgi izvairīties no tā, kas šķiet pašsaprotams. Nepagurstiet un nezaudējiet aizrautību vienam par otru. Pārsteidzoši, bet vienpusība nes augļus – pēkšņi arī otrs it kā atmostas un saprot, cik daudz šajās attiecībās vēl iespēju.

Vai pagātne ietekmē tagadni?

Mums raksturīga vēlme emocionāli atgriezties pie neatrisinātām pagātnes lietām. Ja palicis kas neatrisināts, to visu laiku nēsājam līdzi. Neapzinātā līmenī cenšamies it kā atdarināt negatīvo, kas noticis pagātnē, lai ar kaut ko tiktu galā tā, kā kādreiz. Citādi vienkārši neprotam. Ja atpazīstam to, kas nāk no pagātnes, varam sākt veidot daudz veselīgākas un patiesākas attiecības.

Izmēģini Austrumu taktiku

Kas sākam meklēt otrā problēmas, strīdam pietiek ar vismazāko iemeslu. Mēs mēdzam pateikt ko tādu, ko nemaz nedomājam. Tā vietā, lai cīnītos ar partneri, tiec galā ar sevi! Neuzvelcies, dziļi ieelpo un centies mazināt spriedzi, nekoncentrējoties uz partneri. Austrumu princips – uzvari necīnoties. Emocionālā sapratne ir atjaunota, kad tu nevis uzbrūc, bet ļauj sev būt neaizsargātam.

Atpazīsti bailes no intimitātes

Mēs baidāmies kļūt trausti un ievainojami, tātad sāpināti. Bailes no intimitātes – jo lielākas bailes būt ievainotam, jo vairāk atgrūžam otru; jo vairāk atgrūžam, jo vairāk iespēju tikt ievainotiem. Brīžos, kad partneris pauž mīlestību, atbildi ar to pašu. Pieņem mīlestību tādu, kādu tev sniedz mīļotais.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas