Kā reaģēt, ja bērnudārzā bērns iemācās necenzētus vārdus

1 komentārs

2. 2. ieteikums

2/6

Protams, ka nedaudz nāk smiekli, ja no trīsgadnieka mutes atskan necenzēts vārds, par kura nozīmi viņam nav ne mazākās nojausmas. Vienīgais, ko viņš saprot, ka šāds vārds ir jāraida tā cilvēka virzienā, kurš īsti nerīkojas tā, kā viņam gribētos. Galu galā – tieši tā šodien bija teicis Andrītis, kad Māris noņēma viņam rotaļu vilcienu. Tas noteikti ir skaidrs, ka smieties nebūtu audzinoši, it īpaši mutvārdu daiļrades teicēja klātbūtnē ( no tā jau neizbēgt, ka vēlāk abi ar  vīru ”ieķiķināsiet”). Kā šādā situācijā rīkoties vecākiem, Skaties.lv jautāja padomu Latvijas Universitātes pedagoģijas doktorei, docentei Līgai Āboltiņai.

 1. ieteikums

Izproti iemeslu

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Pirmsskolas bērnu vecumposma īpatnība ir tā, ka bērns neapzinoties ir orientēts uz atkārtošanu un atdarināšanu – mans draugs tā saka, es saku tāpat.

2. 2. ieteikums

2/6
1 komentārs

TOP komentāri

  • dre
    0

    dre

    pa dirsu

    16.06.2015 13:13

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas