Ja moka bezmiegs, palīdzēs brīnumdaris šūpuļtīkls

0 komentāri

2. Dienas snaudiens – šūpuļtīklā

2/4

Šūpuļtīklu kā atpūtas veidu izdomāja Amerikas indiāņi, viņi to darināja no koka mizas. Ar laiku šūpuļtīkls ļoti izmainījās, to sāka gatavot no resnām virvēm, kas, starp citu, modē ir arī mūsdienās. Eiropā šūpuļtīkli parādījās, pateicoties Kolumbam, kurš no Amerikas atveda pāris eksemplārus. Tas iepatikās jūrniekiem, ceļotājiem, jo šāda gulta aizņem maz vietas un sver ne vairāk par 10 kg.

Šūpuļtīkls – dakteris

FOTO: Meg Stewart, Flickr.com

FOTO: Meg Stewart, Flickr.com

Šūpuļtīkls ir ļoti populārs arī mūsdienās. To var redzēt dārzos, vasarnīcās, pat istabās, iekārtus koka sijās, jo tas ir ļoti labs atpūtas veids, kas mazina nogurumu, stresu, psiholoģisko spriedzi. Šūpuļtīkls palīdz atslābināt muguras un kakla muskuļus. Šūpuļtīklus pat iesaka ārsti cilvēkiem ar muguras kaitēm. Beļģu pētnieki iesaka tiem, kuri cieš no bezmiega, gulēt šūpuļtīklā. Pēc viņu vārdiem, tieši šāda gulēšana spēj nodrošināt pareizu, pilnvērtīgu miegu. Zinātnieki palūdza vairākus brīvprātīgos piedalīties eksperimentā, lai pētītu miegu. Visi dalībnieki bija veseli un necieta no miega traucējumiem. Viņiem piedāvāja vienu no diviem šūpuļtīkliem: viens atradās stacionārā stāvoklī, otrs spēja šūpoties. Miega laikā dalībnieku smadzeņu aktivitāti kontrolēja ar elektroencefalogrammas palīdzību. Eksperimenta laikā zinātnieki noskaidroja, ka mērena šūpošanās ātri nomierina viegli satrauktu cilvēku, padara miegu dziļāku un pat ietekmē sapņus. Zinātnieki nofiksēja ātru pāreju ceturtajā, dziļākajā miega fāzē. Cilvēka elpošana kļuva dziļāka, ieelpa un izelpa notika lēnāk. Arī sirds ritms palēninājās. Efektīvs miegs ir tāds, kas sastāv no pilniem cikliem. Cilvēkam, kuru ieaijā mērena šūpošanās (gluži kā bērnu šūpulī), ir lielākas izredzes pamosties mundram, labi izgulēties un atpūsties.

2. Dienas snaudiens – šūpuļtīklā

2/4
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas