Interesanti: zoss – svēts putns ar seksuālu zemtekstu

0 komentāri

Mārtiņdiena ir klāt, un daudzi no mums cels galdā tradicionālo zoss ce­peti (uzzini recepti ŠEIT), bet – ko tad mēs īsti zinām par zo­sīm? Senie manuskripti liecina, kāda nozīme šiem putniem bija cilvēku dzīvē.

Interesanti

Senajā Romā zosis kļuva par na­cio­nālo simbolu, modrības emblēmu, bet Senajā Grieķijā šos putnus uzskatīja par svētiem. Senajā Ēģiptē faraonu laikos zosis uzskatīja par dievu sūtņiem. Un ne tikai — ēģiptiešu leģendās Saule radās no zoss olas. Tronī kāpjot jaunam vald­niekam, ēģiptiešu priesteriem bija pa­radums palaist gaisā četras zosis — tikpat, cik debespuses. Savukārt Ķīnā uzskatīja, ka zosis nes vīrišķo sākumu, un tās sauca par Mē­ness vai rudens putniem. Arī Japānā, līdzī­gi kā Ķīnā, zosis asociējas ar Mēnesi un rudeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zosis bija pirmie pieradinātie māj­putni. Tās pieradināja Senajā Ēģiptē apmēram pirms 3000 gadiem. Visu mā­jas zosu ciltstēvs ir savvaļas pelēkais zostēviņš. Tajos laikos zosis asociējās vai­rāk ar seksu nekā ar pārtiku, jo pe­­lēkās savvaļas zosis bija saistītas ar aug­lības kultu, bet zosu taukus uz­ska­tīja par visai iedarbīgu afrodiziaku.

Daudzu gadsimtu garumā “goose” žar­gonā nozīmē prostitūtu, bet “gooser” — peni. Angļu vārdam “goose” ir seksuāls zemteksts.

Foto: dievu sūtņi visā savā krāšņumā

Mīlestība

Zosis jau kopš seniem laikiem ir slavenas ar to, ka ir visuz­ticamākie partneri. Ne vienmēr draudzība nonāk līdz savienībai, bet, ja viņi “iemīl” un “laulība” tiek nostiprināta ar kopīgu gāgināšanu, tad pāris ir nešķirams. Pelēkās zosis ģimeni veido 2 gadu vecumā, bet savstarpējas simpātijas var sākties arī agrāk, turklāt absolūti pla­toniskā veidā, kas vēlāk pāraug tuvībā. Kā jau visi iemīlējušies, arī zosis cenšas pierādīt savu mīlestību ar droš­sirdību un ir spējīgas uz neprātībām — pacelties gaisā bez jebkāda iemesla, ko neatzīst gados vecākas zosis. Bet mī­lestība taču ir akla!

Fakti

  • Līdz XIX gs. vidum rakstīšanai izmantoja zosu spalvas.
  • Pirmo mākslīgo egli vācieši iz­veidoja no krāsotām zosu spalvām.
  • Lielām zosīm var būt pat līdz 25 000 spalvu.
  • Altajā atvērts pasaulē pirmais Zosu muzejs.
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas