Pagatavo laikus! Lieldienu svētku galda karaliene – Lieldienu pasha

0 komentāri

Īsts Lieldienu svētku galds nav iedomājams bez tradicionālās Lieldienu kūkas jeb pashas. Tā kā pirms Lieldienu svētdienas ir brīvas divas dienas, tad pashu vari gatavot kopā ar jauno paaudzi un pārvērst šo darbiņu īstos gaidīšanas svētkos.

Lieldienu pasha ir jāpagatavo vismaz dienu iepriekš, lai tās sastāvdaļas kārtīgi savā starpā sadraudzētos un veidotu neatkārtojamu, debešķīgu garšu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sastāvdaļas:

 • 1,5-2 kg biezpiena;
 • 300 g rozīņu;
 • 200 g dažādu žāvētu augļu un sukādes;
 • 200 g dažādu krāsu marmelādes;
 • dažādi rieksti
 • citrons;
 • 4 olas;
 • 200 g sviesta;
 • 200 g cukura;
 • vaniļas cukurs;
 • 200 g saldā krējuma.

Vēl noteikti nepieciešama marle, kurā pashu ieriktēsi, un slogs, ar ko kūku kārtīgi sapresēt. Kā arī ļoti izplatīta iezīme, – daudziem negaršo rozīnes, tādēļ ir divas iespējas, – šo sastāvdaļu pashai nepievienot, vai arī masu sadalīt. Lai neapdalītu tos ēdājus, kam rozīnes garšo, vienai masas daļai rozīnes pievieno, otrai – nē. Vislielāko laiku aizņems žāvēto augļu, riekstu un marmelādes sasmalcināšana. Taču, ja šo darbu dara labā, vairāku paaudžu kompānijā, tad viss tiks paveikts ātri un ar prieku.

Foto

Pagatavošana

Rozīnes un citus žāvētos augļus var nedaudz pamērcēt siltā ūdenī. Izkausē sviestu, pievieno daļu cukura. Maisa, līdz viss izkusis. Biezpienu vari izdzīt caur sietu, vari arī neizdzīt. Biezpienam pievieno olas, rozīnes un sasmalcinātus žāvētos augļus, marmelādes, sukādes ,un riekstus. Lai marmelādes pārāk nesaķeptu, sagrieztas tās var nedaudz apviļāt miltos. Pierīvē citrona miziņu. Pievieno izkausēto sviestu un cukuru. Saputo saldo krējumu ar atlikušo daļu cukura un vanilīna cukuru. Visu masu kārtīgi samaisi. Bļodā ieklāj marli  un ieliec biezpiena masu un ievīsti to marles audumā. Turi zem sloga 12 – 24 stundas vēsā vietā. Pirms ēšanas pashu uzliec uz apaļa šķīvja un dekorē ar sukādēm, marmelādi, riekstiem utt., kā vien pašai tīk.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas