Darbības, kuras veicot ātri, Tu kaitē veselībai

0 komentāri

2. Tievēšana

2/4

Maltīte

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Brokastis pa ceļam. Pusdienas – 15 minūtēs. Vakariņas pie televizora.

Risks

Var aizrīties. Bet, ja nopietni – ātri ēdot, mēs bruģējam ceļu uz lieko svaru. Kā tas notiek? Pār apetīti ”valda” divi hormoni grenīns un leptīns. Sāta sajūta rodas tāpēc, ka receptori sūta ”smadzenēm” signālu, ka kuņģis ir piepildīts un laiks ir pārtraukt ēšanu. Ja Tu ēdīsi pārāk ātri, tad šo signālu ”atbildīgie organisma dienesti” nepaspēj noraidīt, un smadzenes laikus nesaņem informāciju, ka īstenībā sen esi paēdusi. Likumsakarīgi – Tu pārēdies un ”viss aiziet labumā”.

Ko darīt

Lai nepārēstos, jāēd lēnām. Signāls līdz smadzenēm nonāk ar 15-20 minūšu aizturi. Maltīti vislabāk sāc ar dārzeņiem.

2. Tievēšana

2/4
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas