Bez tabu eksperimenta rezultāti. Vai iepuvušajos ābolos ir bīstamais mikotoksīns patulīns

0 komentāri

Ēst iepuvušus ābolus ir bīstami, jo tajos veidojas mikotoksīns – patulīns. Ilgtermiņā patulīna klātbūtne var būtiski ietekmēt mūsu veselību. Šādi savus skatītājus brīdināja raidījums Bez tabu. Žurnāliste Baiba Runce  vairāku ābolu paraugus, kas salasīti gan pilsētā, gan laukos, gan iegādāti veikalā, nodeva Zinātniskā institūta Bior laboratorijā, lai pārbaudītu, vai patulīns ir šajos ābolos vai nē.

Kā jau solīts raidījuma Bez tabu žurnālistes Baibas Runces rokās nonāca nodoto ābolu analīžu rezultāti. Paldies Dievam, nevienā no savākto ābolu paraugiem patulīnu neatrada. Kā paskaidroja Zinātniskā institūta Bior direktora vietniece Olga Valciņa, dabā šo vielu var sastapt tikai 2% gadījumu, un tieši šie paraugi kurus salasīja Baiba ir bez patulīna. Paralēles var vilkt ar šādu piemēru –  100 šokolādes konfektes ar riekstiem, bet divās no tām riekstu nav . Padomājiet paši, cik liela ir varbūtība, ka liksiet uz kārā zoba tieši šīs divas konfektes?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka visus iepriekšējos brīdinājumus par to, ka iepuvuši āboli ir kaitīgi, varam neņemt vērā. Turklāt, pirms iekožaties septītajā vai astotajā ābolā pēc kārtas, der ieklausīties uztura speciālistes Lizetes Mālderes teiktajā. Visoptimālākais ābolu skaits dienā, ko vajadzētu apēst, ir trīs. Neraugoties uz to, ka ābolos ir daudz vērtīgu vielu, kas mums nepieciešamas, šie rudens augļi satur arī ļoti daudz cukura.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas