Bērns nesēž uz podiņa? Būs skops

0 komentāri

Par to, kā un kad veidojas bērna raksturs, pedagogi, psihologi un vecāki vienmēr runā un diskutē ļoti daudz. Mēdz sacīt, ka bērna raksturu nosaka gan iedzimtība, gan tas, cik ilgi māmiņa ir barojusi viņu ar krūti. Tāpat svarīgi esot, kurš vairāk ar bērnu ir bijis kopā – māmiņa, tētis, vecmāmiņa vai auklīte. Bērna raksturā paliekošas pēdas atstāj arī vecāku attiecības. Taču, izrādās, tava mazuļa raksturu var ietekmēt arī viņa ”attiecības” ar podiņu.

Aplūko un pasmaidi! Mūsu acuraugi, pat sēžot uz podiņa, ir mīļuma iemiesojums!

Personības rakstura veidošanos nosaka tas, kā un cik ātri bērns ir sācis nokārtoties uz podiņa. Piemēram, ”lielās” dabiskās vajadzības ir saistītas ar došanu un ņemšanu.
Bērniem, kuri nelabprāt sēž uz podiņa un kuriem raksturīgi aizcietējumi, pieaugot dzīvē rodas grūtības ar dalīšanos, dažkārt var pat izveidoties tendence izaugt par skopiem cilvēkiem. Savukārt tie, kuriem bērnībā nebija nekādu problēmu sadraudzēties ar podiņu, bez liekas domāšanas un raizēm šķiras no savas naudas. Ir izšķērdīgāki, neprot krāt.
Ja šajos novērojumos ir kaut kripatiņa patiesības, tad nākas vien secināt, ka vienmēr vislabākais ir zelta vidusceļš.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas