Vai attiecībās tikai sekss tiešām ir tikai sekss?

0 komentāri
Vai attiecībās tikai sekss tiešām ir tikai sekss?
Foto: Flickr.com/David Martyn Hunt

Tev noteikti jāizlasa

Šis raksts veltīts tiem, kam savukārt attiecībās neesot nekā cita kā tikai sekss. Vismaz tā viņi apgalvo – ar partneri viņus vienojot tikai seksuālas attiecības. Paskatīsimies:

Sāksim ar to, ka sekss jau pats par sevi nozīmē attiecības. Seksualitāte ir katru ilgstošāku attiecību sākuma degviela. Pateicoties seksualitātei, kombinētai ar veselīgu agresivitātes devu, mums ir tas mazumiņš spēka, lai vispār izkustētos no vietas. Un tad jau vienalga – mīlējamies vai dejojam, vai kopā slēpojam kalnos, vai abi būvējam sev māju mežmalā. Savstarpēja iekāre, saskaņa seksā ir viens no garantiem, ka šajās attiecībās kādu laiku ir vērts palikt. Bet vai ar to pietiks kopā palikšanai, līdz nāve mūs šķirs?

Nojausma par baudu

Sievietēm, kas vēlas nopietnas attiecības, seksologi iesaka seksu nedaudz attālināt. Sajust vīrieša personību, mazliet iepazīt. Maigoties, mīlināties, skūpstīties, bet pagaidām neko vairāk. Vīrieti vajag ieintriģēt, kaut ko atļaut, radīt nojausmu par baudu, ko jūs sniegtu. Un nogaidīt, līdz iekāri rada arī jūsu personības valdzinājums. Ja viņš nespēj izbaudīt šo flirtu, tad lai iet pie visiem velniem! Jūs taču neļausiet sev intīmi tuvoties vīrietim, ar kuru nav patīkami sarunāties, kura smarža jūs neatbruņo, kurš jums nepatīk vizuāli un ja nevaldzina komunikācijas maniere. Skūpsti pirms seksa un tuvības spēle pirmajā seksā ļauj izjust gan sevi, gan vienam otru kā potenciālu dzīves partneri, ar kuru turklāt valdītu jutekliska vienprātība. Sekss sākumā ir sevis vērošana un otra vērtību izzināšana. Sekss sniedz teju spēcīgākās attiecību vērtības – atzīšanu, kopēju mācīšanos, savstarpēju saliedēšanos. Pārim sekss ir kopējs attīstības ceļš. Ja cilvēki ir radoši, šo procesu var padarīt bezgalīgu. Ja pārim ir seksuālā saderība un savstarpējā vilkme tik spēcīga, ka negribas otru pazaudēt, caur seksu mīļotajam cilvēkam var iebarot savas vērtības, pavērt savu pasauli, ieinteresēt un paplašināt apvārsni. Tā nu tas ir – izjūtu kvalitāte nosaka visas mūsu dzīves kvalitāti. Jums var piederēt miljons, jūs daudz varat nopirkt, pat seksu, bet, ja jums trūkst siltas, seksuālas tuvības emociju, jūs tik un tā būsiet nabadziņš.

Attiecības bez attiecībām

Ja sekss ir burvīgs, ja ir savstarpēja vilkme, tad mums ir attiecības. Slikts sekss var sabojāt labas attiecības, bet labs – kalpot par pamatu kaut kam skaistam. Tikai uz mīlēšanos, abpusēji patīkamu seksu, bāzētas attiecības var ilgt gadiem – ja tā šķiet abiem. Nekur nav teikts, ka vajadzīgas arī kopējas mājas. Ja regulāri ir lielisks sekss, tā jau pati par sevi ir spēcīga pieķeršanās otram. Pēc statistikas, ar seksa kvalitāti visvairāk neapmierinātas ir sievietes. Vīrieši domā, ka vidēja līmeņa sekss sievieti noturēs mūžīgi. Viņi maldās. Vārdu sakot – ar labu seksu pietiek ilgām attiecībām.

Sekss sākas ārpus gultas

Globāli raugoties, patiesībā jau sekss ir tikai daļa no attiecībām. Tomēr tam attiecībās ir lielāka nozīme, nekā gribētu atzīt. Sekss jākopj kā trausls mandeļkociņš, un tas prasa piepūli. Bet sekss nav tikai sekss. Tā ir gaisotne, kādā jādzīvo un kādai vajadzētu būt jūsu kopējai noskaņai. Ikdienā uzturēts libido stimulē lielisku seksu. Ko nozīmē kopt libido? Flirtēt, radīt intrigu, interesēties par otru, atvērties pašam. Pielāgoties. Rezervēt spēkus un vietu intimitātei. Un laiku, jo steiga ir seksa slepkava. Tas nozīmē atteikties no kāda darba, izkārtot sev brīvu vakaru, pieskarties viņam, domāt par viņu ar maigumu. Domājot par gaidāmo tuvību, viegli, viegli erotiski uzlādēties. Sekss taču sākas ārpus gultas, ar priekšspēli kaut nedēļas garumā. Pāri, kas apgalvo, ka viņus vieno tikai sekss, prot sadarboties kopējas baudas gūšanai un zina, ka dzimumaktam ir daudz alternatīvu. Viņi apzinās, ka iekāre rodas prātā, un iekrāso visu, kam šis vīrietis un sieviete savās ikdienas gaitās pieskaras. Un tam ir sakars ar pašcieņu. Šie cilvēki sev patīk, viņi ir draugos ar savu ķermeni, pareizi iztulko tā signālus. Un sieviete daudz neprāto, ka augšdelmi par apaļiem, gurnos celulīts, bet dekoltē ne tāds. Viņa ar to strādā – vingro. Nevis acis pārgriezusi, bet savai labsajūtai. Pašpārliecība un atļaušanās ir daudz erotiskāka par ideālu vidukļa apkārtmēru. Sieviete, kas saka, ka viņu ar vīrieti vieno tikai sekss, ir rotaļīga un jokojoša. Viņa atbrīvo instinktus un ļaujas kaislei kā vilnim. Viņa bez pašpārmetumiem prot izbrīvēt laiku vienīgi sev un dodas uz bikini epilāciju. Jo… apzinās sava klēpja varu. Tā ir vara, kas stāv pretī visām pasaules varām. Un viņas vīrietis prot sagādāt mīļotajai orgasmu. Šā vīrieša vērtību sistēmā sievietes orgasmam ir milzu vērtība.

Tikai sekss

Jā, bet ko īsti nozīmē labs sekss? Ir daži parametri. Labs sekss ir ne vien satikšanās ar otra ķermeni, bet arī tilts starp paša ķermeni un psihi. Labā seksā nav orgasma par katru cenu. Pāris vienkārši ļaujas mirkļa struktūrai, situācijas plūdumam. Labs sekss ir juteklisks. Un sieviete ļauj vīrietim būt spontānam – dauzīties un plosīties, noķert, samīļot, iekost… Kāds seksologs reiz sacīja: lai vīrietis prastu maigi sabučot savu sievieti, viņam pašam bērnībā jābūt samīļotam, sabužinātam, izņurcītam… Ja vīrieša cilvēciskais jutekliskums būs piepildīts, tad viņš to piepildīs arī sievietei. Labā seksā vīrietis savu jutekliskumu pilnībā ziedo sievietes baudai, maigi un pakāpeniski atverot viņu kā ziedu un lolojot. Labā seksā sieviete ir neķītra. Tas ir seksa kvalitātes jautājums. Labs sekss ir mīlēšanās ar vaļsirdīgām, atklātām, nopietnām sarunām par seksu un intimitāti. Sarunas par abu baudas avotiem un punktiem. Pāris, kurus vieno tikai sekss, neaizmirst, ka vaļsirdība pati par sevi ir uzbudinoša. Valda vienprātība un nebaidīšanās runāt par savām vēlmēm, kaut tās izrādītos visdīvainākās. Labā seksā vīrietis dara tieši to, kas sievietei patīk, un tieši tā, kā viņa vēlētos, jo sieviete viņam to ir darījusi zināmu. Šādas atklātības stundas ir svarīgākas par seksa tehnisko sniegumu. Labs sekss nav laba seksa tehnika. Labs sekss apstādina laiku, un nav klusu ilgu pēc cita partnera. Ir vienkārši ļoti labi emocionāli. Pāris, kurus vieno tikai sekss, zina, ka vēlēsies viens otru vēl un vēl. Un uzdrošinās iepazīt savu un partnera distanci, ievēro abiem ērtas robežas. Pāris, kurus vieno tikai labs sekss, apzinās, ka mirkļi pēc seksa dažkārt ir vēl vērtīgāki par pašu seksu. Pēc laba seksa ir uzlādētības sajūta. Un līdzcietība. Un tam pat nav sakara ar mīlestību. Vai varbūt tomēr?

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas