Aktuāli! Kā atšķirt saaukstēšanos no gripas

0 komentāri

Gripas epidēmija skārusi arī Latviju. Bieži vien mēdzam ignorēt simptomus, kas varētu liecināt par nopietnāku saslimšanu. Lūk, galvenās atšķirības starp saaukstēšanos un gripu.

Gripai raksturīgs pēkšņs drudzis, paaugstināta ķermeņa temperatūra līdz pat 40°C, savukārt saaukstēšanās gadījumā temperatūra var neparādīties uzreiz. Gripas gadījumā sāp acis, un galvassāpes ir īpaši izteiktas. Tāpat ir tā saucamā “kaulu laušana”. Saaukstēšanās gadījumā cilvēks jūt nelielu spēku izsīkumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēl viena līdzīga pazīme – sauss klepus – cilvēka saaukstēšanās gadījumā tas nerada diskomforta sajūtu krūtīs, bet, ja piemeklējusi gripa, klepus tikai pieaug.

Jāatceras, ka uzturā jālieto daudz šķidruma, jāēd ķiploki un jāmazgā rokas, cik bieži vien iespējams. Gripa ir ļoti lipīga slimība, kas izplatās pilienu veidā. Tāpat ar gripu var saslimt, nonākot saskarsmē ar netīrām virsmām.

Neignorējiet šos simptomus, vērsieties pie ģimenes ārsta un ievērojiet miera un miega režīmu!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas