Aktieris un režisors Intars Rešetins: Sievietei viss ir daudz grūtāk. Večiem tomēr vieglāk. Ir vieglāk, ir

0 komentāri
Aktieris un režisors Intars Rešetins: Sievietei viss ir daudz grūtāk. Večiem tomēr vieglāk. Ir vieglāk, ir
FOTO: F64

Tev noteikti jāizlasa

Aktieris Intars Rešetins pirms dažiem gadiem kādā pētījumā tika atzīts par seksīgāko vīrieti Latvijā. Izrādās, – sieviešu mīlulis Intars Rešetins aktiera karjerā ir spēlējis teju vairāk sieviešu lomu nekā vīriešu. Nupat Intars ir iestudējis savu otro izrādi – Floriana Zellera lugu Ja tevis vairs nebūtu. Izrāde ir par pāri, kas ilgi bijis kopā, un, kad sieviete paliek viena, viņa pēkšņi atklāj, ka par vīru neko daudz nav zinājusi. Žurnāla Santa žurnāliste Anna Peipiņa aicināja jauno režisoru uz interviju par teātri, dzīves skrējienu, laiku un, protams, sievietēm un mīlestību. Piedāvājam spilgtākos šīs intervijas fragmentus.

Man šķiet, ka tā ir ļoti laba, aktuāla tēma. (..) Kas notiek ar cilvēku, kad otra vairs nav. Un, kad viņš saprot, ka abi nodzīvojuši viens otram garām, un īsti nezina, ko otrs jutis. (..)

Tas ir tas 21. gadsimta skrējiens. Kur mēs tā skrienam? (..) Šis skrējiens, ka mēs esam katrs savos darbos tik ļoti…,ka dzīvojam viens otram garām. Skaitāmies ģimene, bet tik tālu patiesībā esam viens no otra, tik maz laika pavadām kopā… Bērni izaug dārziņos un skolās. Mēs, pieaugušie, arī katrs dzīvojam un novecojam atsevišķi. Varu parādīt savu dienas plānojumu, kur viss ir pa minūtēm. Mazo meitu redzu no rīta, kad aizvedu uz dārziņu. Vecāko meitu sieva jau ir aizvedusi uz skolu. Tās ir četrdesmit minūtes, ko mēs pavadām kopā. Pēc tam teātris, ieraksts, vēl ieraksts, varbūt izrāde: kad naktī esmu mājās, mazā jau guļ. Nedēļu nogalēs manis nav, tad es vadu pasākumus. Īsti neesmu redzējis, kā lielā meita dejo savos koncertos. Es nečīkstu un nežēlojos, vienkārši stāstu kā ir. Tā ir realitāte. Un tas nav tikai par mani. Tas ir par mums visiem. Šis skrējiens… Uz kurieni tas ved? Uz kurieni mēs skrienam? (..)

Zinu, ka man nav nekā dārgāka par maniem bērniem, bet es nevaru arī bez skrējiena. Mēs no tā kļūstam atkarīgi. Tas ir līdzīgi, kā kļūstam atkarīgi no fitnesa vai skriešanas. Tāpat kā ķermenis, arī prāts pierod pie slodzes. Un, kad tās nav, vairs nejūtas labi. (..)

FOTO. Intars Rešetins dzīves skrējienā

Vakar vadīju pasākumu, jutu, ka atkal esmu aktuāls puisis – televīzijas dēļ, protams. (Smiekli). Neizlikšos, ka man tas nepatīk, turklāt esmu vērotājs un ar interesi skatos, kā tas notiek, – pirmā fāze, otrā, tuvošanās, tad vajag kopā nofotografēties… Un flirts – tas ir forši. Es nešauju pa kreisi, man pietiek ar šo spēli. Tas pabaro patmīlību, un man ar to pietiek. (..)

Cik labi, ka es neesmu sieviete! Pirmkārt, smāķis, kas tev jāmālē uz sejas… Kad spēlēju Katrīnas lomu izrādē Manu sievu sauc Moriss, grima uzlikšana un noņemšana bija vesels pārbaudījums. Bet, ja nopietni, sievietei viss ir daudz grūtāk. Tev vienmēr jābūt skaistai, vienmēr jābūt iekārojamai, tad tev jābūt labai mātei, tad sievišķīgai. Un vēl sadzīve, un jābūt labā formā visu laiku… Večiem tomēr ir vieglāk. Ir vieglāk, ir. (..)

Veidojot savas izrādes, starp citu, daudz domāju par savu ģimeni. Katrā izrādē ir ielikts kaut kas, ko mana sieva varētu nekļūdīgi sajust. Un saprast, ka tas ir veltīts tieši viņai. Ar sievu sarunājos arī caur izrādēm. Un tas man ir svarīgi. (..)

Mīlestība ir neizskaidrojama. Vienīgais, ko es zinu, – ka bez mīlestības nevarētu radīt. Lai ko ar to saprastu – mīlestību pret bērniem, sievu vai vecākiem. Ja esmu disharmonijā, ja man ir kādi sāpīgi jautājumi, kas nāk līdzi no mājām, tad nevaru pieslēgties darbam. Šajā plāksnē man jābūt absolūtā komforta zonā.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas