“Kondoms” cēlies no ārsta uzvārda un citi pārsteidzoši fakti par izsargāšanos

0 komentāri

2. 6-10

2/6

1-5

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Eksistē vēl viens ēģiptiešu dokuments, Ebersa papiruss, kur aprakstīta tamponu lietošana no sasmalcinātu akāciju lapu, medus un kanēļa maisījuma. Kā tamponus antīkās ēģiptietes izmantoja arī jūras aļģu sūkļus, kas iepriekš tika piesūcināti ar etiķi.

Aristotelis piedāvāja sievietēm ieziest ārējos dzimumorgānus ar ziedi no svina vai vīraka ar olīveļļu vai ciedru eļļu, savukārt Hipokrāts ieteica apskaloties ar savu urīnu.

Pretapaugļošanās līdzekļi bija aizliegti senajiem ebrejiem. Izņēmums bija meitenes līdz 12 gadu vecumam un mātes, kuras ar krūti baroja bērnu. Viņām ieteica ievietot sūkļus un dzert dzērienu no oleosveķiem.

Ievērojamie sengrieķu ārsti Dioskorīds un Galēns kā pretapaugļošanās līdzekli ieteica dzert šādu augu novārījumus: purva pipar­mētras, savvaļas burkānu, kadiķa, kā arī vī­to­­la un papeļu mizas uzlējumus.

Sorans no Efesas piedāvāja sievietēm ieziest ārējos dzimumorgānus ar vecu olīv­eļļu, balzamkoka etiķi, ciedra sveķiem, sve­ķiem vīnā un mitru alaunu.

2. 6-10

2/6
0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas