Zviedru režisore uzņēmusi poētisku filmu par dzīves skaudrumu Latgalē

0 komentāri

Nākamtrešdien, 25. februārī, plkst. 18.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos zviedru režisores Modas Nīkanderes (Maud Nycander) dokumentālā filma Ceļa gals (Vägens ände, 2013), kas ir gan poētiska, gan eksistenciāla filma par izvēlēm, kuras izdarām savā dzīves laikā, par stūrgalvību, mīlestību un nodevību.

Filmas Ceļa gals galvenā varone Daina dzīvo Latvijas austrumdaļā Latgalē, tuvu Krievijas robežai. Viņa dzīvo trīs kilometru attāluma no tuvākā ceļa, bez elektrības un krāna ūdens. Jumts ir iebrucis. Viņa ir pilnībā atkarīga no tā, kā pati tiks galā ar ikdienas dzīvi. Abi Dainas bērni ir emigrējuši – dēls devies uz Norvēģiju un meita uz Itāliju. Kad viņa jūtas vientuļa, viņa dodas uz kapiem un sēž pie sava mirušā vīra kapa, sarunājoties ar viņu, it kā viņš joprojām būtu dzīvs.

Ceļa gals ir gan poētiska, gan eksistenciāla filma par izvēlēm, kuras mēs izdarām savā dzīves laikā, par stūrgalvību, mīlestību un nodevību.

Modai Nīkanderei ir liela pieredze dokumentālo filmu veidošanā. Viņas filma Mūķene (2007) ieguva Prix Italia balvu un Zelta vaboli. Slēgtā nodaļa (2010) – divdaļīga filma par slēgto psihiatrisko nodaļu tika nominēta nacionālajai balvai TV-kristallen un Lielajai žurnālistu balvai. Filma Palme (2012) pulcināja 240 000 kinoskatītāju Zviedrijā, saņēma divas Zelta vaboles un izraisīja nepieredzēti lielas sociālās debates Zviedrijā.

Filma veidota sadarbībā ar Zviedrijas televīziju (SVT) un ar Zviedrijas Filmu institūta (Svenska Filminstitutet), EU Media, Mākslinieku padomes, Helge Ax:son Johnson Stiftelsen un Kulturkontakt Nord atbalstu.

Bezmaksas ieeja, uzrādot ielūgumu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas