Zinātnieki: zemesriekstu ēšana atvaira alerģiju

0 komentāri
Zinātnieki: zemesriekstu ēšana atvaira alerģiju
Foto: Daniella Segura, Flickr

Jaunā pētījumā zinātnieki noskaidrojuši, ka, lai izvairītos no alerģijas pret zemesriekstiem, vislabāk pret to cīnīties ar zemesriekstu ēšanu bērnībā.

Pētījumā, kas apgāž gadiem pastāvošos uzskatus, britu pētnieki apgalvo, ka var izvairīties no riska iedzīvoties alerģijā no zemesriekstiem, ja bērnam regulāri dod ēst zemesriekstus pirmajos 11 dzīves mēnešos.

Pētījumam tika izraudzīti 640 bērni, kuriem ir augsts risks iedzīvoties alerģijā no zemesriekstiem. Turklāt viņiem jau bija ekzēma vai alerģija no olām. Pusei no bērniem tika lūgts vismaz trīs reizes nedēļā lietot zemesriekstus saturošos produktus, otrai pusei – izvairīties no to lietošanas uzturā līdz piecu gadu vecumam. Rezultātā bērniem, kuri riekstus ēda, alerģija parādījās mazāk nekā vienam procentam, bet tiem, kuri tos neēda, alerģiju konstatēja gandrīz katram piektajam jeb 17 procentiem. Tas nozīmē, ka tiem, kuri regulāri ēduši zemesriekstus, ir par 80 procentiem mazāka zemesriekstu alerģijas izplatība.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas