Zinātnieki: zemesriekstu ēšana atvaira alerģiju

0 komentāri

Jaunā pētījumā zinātnieki noskaidrojuši, ka, lai izvairītos no alerģijas pret zemesriekstiem, vislabāk pret to cīnīties ar zemesriekstu ēšanu bērnībā.

Pētījumā, kas apgāž gadiem pastāvošos uzskatus, britu pētnieki apgalvo, ka var izvairīties no riska iedzīvoties alerģijā no zemesriekstiem, ja bērnam regulāri dod ēst zemesriekstus pirmajos 11 dzīves mēnešos.

Pētījumam tika izraudzīti 640 bērni, kuriem ir augsts risks iedzīvoties alerģijā no zemesriekstiem. Turklāt viņiem jau bija ekzēma vai alerģija no olām. Pusei no bērniem tika lūgts vismaz trīs reizes nedēļā lietot zemesriekstus saturošos produktus, otrai pusei – izvairīties no to lietošanas uzturā līdz piecu gadu vecumam. Rezultātā bērniem, kuri riekstus ēda, alerģija parādījās mazāk nekā vienam procentam, bet tiem, kuri tos neēda, alerģiju konstatēja gandrīz katram piektajam jeb 17 procentiem. Tas nozīmē, ka tiem, kuri regulāri ēduši zemesriekstus, ir par 80 procentiem mazāka zemesriekstu alerģijas izplatība.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas