Zīmēto plakātu kultūra atgriežas Kino Splendid

0 komentāri

Godinot ar roku zīmēto filmu afišu tradīciju pie kinoteātra Splendid (kādreiz Kino Rīga), izstādīti mākslinieka un ilustratora Harija Grundmaņa īpaši radītie plakāti režisora Ksavjē Dolana filmai Māmiņa (Mommy), informē kinoprojekta Spektrs pārstāvis Sergejs Timoņins.

“Izteiksmīgos un pamanāmos filmu plakātus pie Kino Splendid atceras ikviens rīdzinieks, un man bija liels gods piedalīties šīs tradīcijas godināšanā. Ceru, ka tas nākotnē varētu veicināt tās pakāpenisku atgriešanos!” saka Harijs Grundmanis, kura veidotais filmas plakāts būs apskatāms pie kinoteātra Splendid Palace visu filmas izrādīšanas laiku.

Filma Māmiņa turpina K. Dolana iemīļoto tēmu par mātes un dēla attiecībām. Filmas centrā ir vientuļā māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas – ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nav nemaz tik prasmīga māte. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi.

Māmiņas panākumi balstās filmas aktieru fantastiskajā dinamikā – Anne Dorvala un Suzanna Klemāna jau pazīstamas no K. Dolana iepriekšējām filmām Es nogalināju savu māti un Laurence Anyways. Dēla lomā – Antuāns Olivjē Pilons. Nešaubīgi, skatītājus piesaista arī K. Dolana izvēle lielāko daļu filmas uzņemt attēla attiecībā 1:1, kas gan nav pašmērķīgs gājiens, bet uzsver trio intensīvās attiecības, koncentrējot tās klaustrofobiskā ”kastītē”.

Filma Māmiņa kinoteātros Kino Citadele, Splendid Palace un K Suns būs skatāma no 13. februāra, īpašā pirmizrāde kino Splendid Palace notiks 12. februārī plkst. 19.00, bet īpašais filmas Kinoblogeri piedāvā seanss – 13. februārī Kino Citadele.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas