Ziemeļblāzmu mednieki ieradušies Norvēģijā

1 komentārs

Divi bezbailīgi dokumentālo filmu veidotāji Svalbārā, Norvēģijā, sākuši dzīties pakaļ ziemeļblāzmām, un ar laiku cer izveidot dokumentālo filmu par to, kā rodas ziemeļblāzma jeb Aurora Borealis.

Dokumentālo filmu veidotājiem Fransisko Matosam un Polam Lundam bija jāmēro garš ceļš, lai nokļūtu vienā no vistālākajiem pasaules ziemeļu nostūriem, kas joprojām var lepoties ar tajā pastāvīgi mītošajiem vietējiem iedzīvotājiem. Svalbāra, kur azartiskie dokumentālisti uzņem filmu par ziemeļblāzmu, ir Norvēģijas aizjūras teritorija Arktikā, tā atrodas pusceļā no kontinentālās Norvēģijas un Ziemeļpola.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēdējos trīs mēnešus Matoss un Lunds gandrīz katru nakti ir kāpuši Svalbāras kalnos un meklējuši vislabākās vietas, no kurām var filmēt ziemeļblāzmas skaistās pārvērtības. Bieži vien filmas uzņemšana bija izaicinājums, jo naktīs Svalbārā gaisa temperatūra mēdz nokrist līdz mīnus 35 grādu atzīmei, turklāt salā mīt arī polārlāči.

Lunds stāsta, ka visvairāk ziemeļblāzmās viņu aizrauj nemitīgā krāsu maiņa. Viņaprāt, tā ir kā krāsu deja, tas ir kas tik ļoti skaists, ka uz to var skatīties stundām, nokļūstot tādā kā transā.

Ziemeļblāzmas rodas, Zemes gāzveida daļiņām saduroties ar daļiņām no Saules atmosfēras. Tas var radīt izmaiņas magnetosfērā ap Zemes Ziemeļpolu un Dienvidpolu, kas debesīs rada krāsainas gaismas.

1 komentārs

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas