Vismaz katru otro skārusi mīlestība no pirmā acu skatiena

0 komentāri
Vismaz katru otro skārusi mīlestība no pirmā acu skatiena
Foto: Kayla Kandzorra, Flickr

Iemīlēšanās no pirmā acu skatiena nav tikai romantisku filmu un grāmatu sižets, bet to piedzīvojuši lielākā daļa aptaujāto jeb 69 % Latvijas iedzīvotāju, atklāj t/c Origo veiktā aptauja. Tomēr tikai retais ir rīkojies un savu pēkšņo simpātiju uzrunājis.

Iemīlēšanās no pirmā acu skatiena ir iespējama, un tā var pārsteigt mūs uz ielas, autobusa pieturā un pat tirdzniecības centrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Mēs staigājam kā magnēti un izjūtam maģisku pievilkšanās spēku pret konkrētiem cilvēkiem. Bieži šādos brīžos sakām: ”Es ieraudzīju savu īsto un liktenīgo!” Šādas situācijas nav izskaidrojamas ar prātu un loģiku, tie ir iespaidi un impulsi – gan vizuāli, gan audiāli. Tā, piemēram, smaržas dēļ, vizuālā efekta dēļ mums šķiet, ka no pamanītā cilvēka staro kaut kas īpašs. Mēs piešķiram šai pēkšņajai simpātijai maģisku lomu un piedēvējam spēju aizpildīt to mūsu daļu, kurā nejūtamies pilnīgi,” skaidro psihoterapeite Aina Poiša.

Lai gan lielākā daļa (69%) respondentu ir izjutuši iemīlēšanos no pirmā acu skatiena, tikai 3% savu simpātiju ir uzrunājuši un iepazinušies. 6% aptaujāto nav saņēmušies, lai savu simpātiju uzrunātu tikšanās brīdī, bet vēlāk meklējuši to internetā.

 Aina Poiša, psihoterapeite

Uzrunājot savu simpātiju, cilvēks atver durvis un ļaujas savām sajūtām. Mūsdienās mēs esam pietiekami drosmīgi, nepastāv vairs tik strikti sadalītas lomas, ka sieviete gaidīs un iniciatīva būs tikai vīriešu pusē.

10% respondentu atzīst, ka bijis grūti saprast, vai tās patiesi bijušas simpātijas no pirmā acu skatiena, bet tikai 6% ir pārliecināti, ka simpātijas pret svešinieku nav izjutuši. Tāpat aptauja liecina, ka salīdzinoši vairāk vīriešu nekā sieviešu ir izjutuši simpātijas no pirmā acu skatiena, bet sievietes biežāk atzinušas, ka bijušas neizlēmīgas un bijis grūti pateikt, vai tā patiesi bijusi iemīlēšanās no pirmā acu skatiena.

Visvairāk simpātijas no pirmā acu skatiena izjutuši respondenti vecuma grupā no 16 līdz 25 gadiem.

”Mēs neesam piedzimuši, lai dzīvotu vieni, pietiek ar to, ka mēs piedzimstam vieni. Mums jau no jaunības, apmēram no 18 līdz 22 gadu vecumam, ir priekšstati par ideālām attiecībām. Šajā vecumā pastāv arī lielāks risks iemīlēties no pirmā acu skatiena, tomēr, izpētot mūsu neirobioloģiju, zinātnieki ir apstiprinājuši, ka tā ķīmija ir spējīga darboties aptuveni 2 gadus, ne ilgāk. Pēc tam mēs pārejam uz nākamo fāzi, kas ir sevis atgūšanas fāze, bet ne vienmēr tas nozīmē mīlestības zaudēšanu. Zinu pāri, kas tiešām viens otru ieraudzīja 16 gadu vecumā un ir kopā vēl šobaltdien. Tagad viņiem jau ir pieauguši bērni un mazbērni, bet esmu pamanījusi, ka viņi joprojām spēj viens uz otru skatīties ar siltām acīm,” norāda A Poiša.

Aptauja veikta t/c Origo sociālo mediju vietnēs, un kopumā uz to atbildējuši 2 973 interneta lietotāji.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas