Venēcijas “Zelta lauvu ” saņem zviedru režisors

0 komentāri

Venēcijas kinofestivāla galvenā balva – “Zelta lauva” – sestdien piešķirta zviedru režisora Roja Andersona sirreālistiskajai komēdijai “A Pigeon Sat on a Branch While Reflecting on Existence” (“Balodis sēdēja zarā, apcerot esību”), ko iedvesmojusi Pītera Brēgela Vecākā glezna “Mednieki sniegā”.

Kā par savu filmu izteicies pats režisors, viņš centies palūkoties uz cilvēku eksistenci “no citas perspektīvas”, liekot balodim brīnīties un satraukties par lejā valdošās kņadas jēgu, par to, ka cilvēki nejūt tuvojošos apokalipsi, lai gan viņu spēkos būtu pašiem nesagraut savu nākotni.

“Zelta lauvas” laureātes  – filmas “A Pigeon Sat on a Branch While Reflecting on Existence” anotācija.


“Sudraba lauvu” par labāko režisūru saņēmis krievu režisors Andrejs Končalovskis par filmu “Pastnieka Alekseja Trjapicina baltās naktis”, kas vēsta par attālu Krievijas ciemu, kura vienīgā saite ar ārpasauli ir pastnieks.

“Sudraba lauvas” laureātes  – filmas “The Postman’s White Nights” anotācija.

Festivāla žūrijas Lielā balva piešķirta ASV režisora Džošuas Openheimera dokumentālajai lentei “The Look of Silence” (“Klusuma skatiens”), kas stāsta slaktiņiem Indonēzijā pagājušā gadsimta sešdesmito gadu vidū, kas prasīja pusmiljona cilvēku dzīvību.

Labākā aktiera un labākās aktrises godalgas saņēmuši amerikānis Ādams Draivers un itāliete Alba Rorvahere par lomām Itālijas režisora Saverio Kostanco filmā “Hungry Hearts” (” Izsalkušās sirdis”).

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas