Uzzini, kas aktuāls ēdienu modē!

0 komentāri

Gan pasaulē, gan Latvijā šobrīd triumfē veselīga pārtika. Turklāt ilgtermiņā mīlētāks izrādījies viegli pagatavojams, vienkāršs ēdiens, novārtā atstājot agrāko modes kliedzienu – molekulāro kulināriju.

Brazīlijas iedzīvotājiem šobrīd ēdiens noteikti nav pirmajā vietā, jo Riodežaneiro rit gatavošanās darbi 2016. gada vasaras olimpiskajām spēlēm. Tomēr tiek prognozēts, ka, tieši pateicoties olimpiādes norises vietai, pasaules gastronomijas modes topa augšgalā ierindosies Brazīlijas tradicionālie ēdieni. Pavārs Andris Rūmītis gan novērojis, ka latviešu ēšanas stilu diktē citi svarīgi notikumi un priekšroka tiek dota vietējām dabas veltēm, piemēram, ar burkānu iespējams spēlēties dažādās tekstūrās – no tā gatavot čipsus, biezeni; kraukšķīgu, karamelizētu utt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau kādu laiku no gastronomijas modes lappusēm pazudusi universālā dārzeņu piedeva ēdieniem. Tas novērojams arī Ministru kabineta ēdnīcā, jo garšvielu stūrīti atrodas vien sāls un pipari. Vitamīnu trūkums tiek aizpildīts ar vēl kādu pavasara modes aktualitāti – svaigi spiestām sulām.

”Viedoklis par to, ka mums nav savas nacionālās virtuves, ir ļoti maldīgs,” pārliecināts veselības ministrs Guntis Belēvičs. ”Mana mamma – viņa studēja Mājturības institūtā – atzīst, ka latviešiem ir ārkārtīgi bagāta virtuve. Mums ēdienu ir ārkārtīgi daudz.”

Modē ir ne tikai ēdienu baudīt, bet arī pašu rokām gatavot. ”Tas ir stilīgi – mācēt pagatavot ēst. Arī dēliem un mazbērniem lūdzu māciet gatavot ēst! Jo mīlestība caur vēderu iet ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm,” teic veselības ministrs.

Vairāk skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas