LNT piedāvā dokumentālu filmu Latvijas prezidenti. Vēlēšanu spēles

0 komentāri

2015. gada svarīgākais notikums Latvijas iekšpolitikā būs pavisam drīz – Saeimai jāievēl Valsts prezidents. Kā amatos nonākuši līdzšinējie Latvijas prezidenti, kādas ir velēšanu aizkulises un cik liela loma šajā politiskajā spēlē bijusi pašiem kandidātiem? Uzziniet, LNT Ziņu dienesta dokumentālajā filmā Latvijas prezidenti.

Vēlēšanu spēles 14. maijā plkst. 21.10 kanālā LNT un TVPlay! Filmā Valsts prezidenta vēlēšanu gaitu analizēs gan politiķi, kuri šos procesus vadījuši, gan bijušie Latvijas prezidenti, kuri pēc deputātu balsojuma Saeimā, kļuva par augstāko amatpersonu valstī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijas vēsturē nekad nav notikušas bez partiju aizkulišu cīņām un intrigām. Uz politiskās spēles laukuma gan slēpti, gan atklāti ir parādījušies dažādi vārdi, taču iznākumu allaž noteikusi partiju vienošanās. Tā tas ir bijis jau kopš pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes ievēlēšanas amatā, 1922. gadā. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā bijuši četri prezidenti – Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers un Andris Bērziņš.

”Valsts prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras beidzas 8. jūlijā, un 12. Saeimai drīzumā jāievēl piektais prezidents kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Arī šoreiz politiķu sarunas liecina, ka nākamā Rīgas pils saimnieka atrašana būs sarežģīta. Analizējot, kā amatos nonākuši visi līdzšinējie Latvijas prezidenti jau kopš 1922. gada, kandidātu meklēšanas un ievēlēšanas procesā atklājas pārsteidzoši daudz līdzību. Lai arī prezidenta amats ir galvenokārt reprezentatīvs, partijas to vienmēr izmantojušas cīņā par ietekmi, ko pavadījušas aizkulišu vienošanās par amatu pārdalīšanu,” norāda LNT Ziņu dienesta veidotās filmas Latvijas prezidenti. Vēlēšanu spēles autors, žurnālists Gatis Suhoveckis.

Filmā par savu nonākšanu amatā runās ne tikai Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga un Valdis Zatlers, bet arī politiķi, kuri spējuši panākt Saeimas vairākuma atbalstu prezidenta ievēlēšanai. Intervijās atklājas līdz šim nepubliskoti fakti par vēlēšanu gaitu un politiķu sarunām. Vai Guntis Ulmanis tika ievēlēts uzvārda dēļ? Kuru politiķu sarunās kādā namiņā Zviedrijā izskanējis Vairas Vīķes-Freibergas vārds? Vai izšķirošā saruna par Valda Zatlera kandidatūru patiešām notika Rīgas Zooloģiskajā dārzā? Un ar kādām grūtības saskārušies paši prezidenti tūlīt pēc ievēlēšanas amatā?

Skatieties Latvijas prezidenti. Vēlēšanu spēles 14.maijā plkst. 21.10 LNT un TVPlay!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas