Strausa olu čaumalas pārtop greznos traukos

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Strausa ola ir lielākā ola pasaulē, un tās čaumala ir tik izturīga, ka var izmantot kā ūdens trauku. Lai pāršķeltu strausa olas čaumalu, tiek izmantots pat fleksis.

Cilvēki strausus medījuši, ķēruši, audzējuši un izmantojuši saimnieciskos nolūkos jau apmēram 5 tūkst. gadu. Senos laikos strausus izmantoja gan arēnu spēlēs, gan to gaļa tikusi celta galdā. Strausu spalvas lietotas gan kā modes aksesuāri, bet no to ādas gatavotas jostas, somas, maki un apavi.

Izrādās, strausi nemaz nebāž galvu smiltīs. “Strauss var paļauties tikai uz savu perfekto redzi un dzirdi. Kādēļ lai viņš padarītu sevi neaizsargātu?! Otrā lieta – kamēr strausi ir maziņi, pirmās trīs nedēļas viņi īstenībā izskatās pēc ežiem. Viņi nekur nespēj aizskriet. Un ja tad viņus kut kas nobiedē, viņi pieplok pie zemes un faktiski saplūst ar apkārtni,” skaidro strausu fermas Mazzariņi saimniece Žanna Laugale.

Strausi ir lielākie un smagākie putni pasaulē, to svars var sasniegt 155 kg. Lai arī liels, strauss nespēj nodarīt pāri pat sliekai, jo ir veģetārietis – ēd zāli, zarus, dārzeņus, augļus un graudu maisījumus.

Strausu mūža ilgums ir 30 līdz 70 gadi. Ideālā gadījumā viņi veido ģimeni uz ilgu laiku, jo attiecības ir ļoti interesantas – ir mīļākā un ne tik mīļa sieva.

Ja Lieldienās vēlaties pagatavot omleti, ka gatavota no vienas olas, noderēs tieši strausa ola.

Vairāk skaties video!

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas