Stāsts par to, kā radās viena no populārākajām Ziemassvētku dziesmām

0 komentāri

Tālajā 1984. gada 23. novembrī populārais britu mūziķis Bobs Geldofs, iespaidojoties no televīzijas BBC reportāžas par badu Etiopijā, uzrakstīja dziesmu ar nosaukumu Do They Know It’s Christmas?.

Nākamajā dienā mūziķis to ierakstīja un kopīgi ar vēl dažiem biedriem sazinājās ar tolaik populāriem britu mūziķiem, Stingu, Bono, Filu Kolinsu u.c., aicinot kopīgi iedziedāt šo dziesmu. Un jau 25. novembrī Londonas ierakstu studijā Sarm Studios sanāca tādi mūziķi kā Pols Jangs, Džordžs Maikls, Status Quo, jau pieminētais Bono, Stings, Fils Kolins, kā arī Bojs Džordžs u.c., lai apvienībā Band Aid kopīgi ierakstītu Geldofa sacerēto melodiju. Nakts laikā dziesma tika ierakstīta, un jau nākamās dienas avīzēs un TV ziņoja par mūziķu apvienību un dziesmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šī dziesma ir visvairāk pārdotākais singls Lielbritānijas vēsturē, kas nav pārspēts līdz pat šai dienai – dažu dienu laikā tika pārdoti trīs miljoni šīs dziesmas kopiju, kas ienesa astoņus miljonus sterliņu mārciņu.

Skaties vairāk video.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas